Od środy trwają poszukiwania Nayi Rivery, która zaginęła na jeziorze Piru w Kalifornii. Aktorka wybrała się wraz z 4-letnim synem na łódkę i słuch o niej zaginął. Dziecko twierdzi, że „mama wskoczyła do wody i nie wypłynęła na górę”. Riverę uznano za zmarłą i rozpoczęto poszukiwania w celu zlokalizowania jej ciała.

Naya Rivera przed zaginięciem opublikowała fragment piosenki o TONĄCEJ MATCE

Naya Rivera może nigdy nie zostać odnaleziona

Zaginięcie Nayi budzi ogromne emocje i powstają najróżniejsze teorie spiskowe. Rodzina aktorki jednak ma nadzieję, że uda się ją znaleźć. Policja, która już uznała, że Naya utonęła, zaczyna wątpić, że w ogóle uda się znaleźć jej ciało. Poszukiwana są niezwykle skomplikowane.

Jest tam mnóstwo drzew i roślin, a te znajdujące się pod wodą mogą spowodować zaplątanie. Jest to niebezpieczne dla nurków i czyni poszukiwania skomplikowanymi. Jeśli ciało zaplątało się w coś pod wodą, może nigdy się nie wyłonić. Nie wiemy – powiedział sierżant Kevin Donoghue w rozmowie z magazynem People.

Policja przeszukała już linię brzegową jeziora i nie znaleziono rzeczy osobistych aktorki, ani śladów wskazujących na to, że mogłaby wypłynąć z jeziora. Teraz ograniczają się do poszukiwań jedynie w wodzie.

W obliczu braku jakichkolwiek poszlak skupiamy się obecnie na poszukiwaniach w wodzie. Mogło dojść do jakichś dolegliwości zdrowotnych. Po prostu nie wiemy. Nie dowiemy się, dopóki jej nie znajdziemy – wyjaśnił sierżant.

Zagraniczne media informują też, że jezioro Piru jest zdradliwe i w latach 1994-2000 utonęło tam 7 osób, większość z nich w wyniku pływania na obszarach zastrzeżonych. Władze lasu, na terenie którego znajduje się Piru, zwracają uwagę na zdradliwe porywy wiatru czy tworzące się w jeziorze kolumny chłodnej wody, których głębokość może sięgać nawet ponad 48 metrów. To wszystko może być niezwykle niebezpieczne dla pływających.

ZOBACZ TEŻ:

4-letni synek Nayi Rivery: Mama wskoczyła do wody i nie wypłynęła na górę

Naya Rivera szczerze i brutalnie o ABORCJI, której się poddała

Naya Rivera ARESZTOWANA za przemoc domową

Naya Rivera z synem na ściance

Naya Rivera z synem/fot. FORUM

Naya Rivera z synem na ściance

Naya Rivera/fot. Forum