Vivienne Westwood zmarła 29 grudnia w wieku 81 lat. Niekwestionowana królowa brytyjskiego świata mody odeszła w spokoju otoczona najbliższymi w swoim domu w Londynie.

Vivienne Westwood nie żyje

O Vivienne Westwood mówi się, że wprowadziła punkową modę na salony. Była odważną wizjonerką, która nie tylko rewolucjonizowała modę, ale także wspierała inne kobiety.

Vivienne Westwood zmarła dzisiaj w spokoju w otoczeniu swojej rodziny w Clapham w południowym Londynie – czytamy w oświadczeniu domu mody Vivienne Westwood. Świat potrzebuje ludzi takich jak Vivienne, by dokonywali zmian na lepsze.

Po tej smutnej wiadomości gwiazdy na całym świecie, zarówno te które chodziły po jej wybiegach, jak i te, które ubierała, wspominają tę wielką projektantkę.

Najfajniejszemu, najbardziej zabawnemu, niesamowitemu, pokornemu, kreatywnemu, inteligentnemu, EPICKIEMU człowiekowi, który chodził po tej ziemi… spoczywaj w miłości i spoczywaj w pokoju – napisała Bella Hadid wspominając Westwood.

Bella, która chodziła na pokazach Westwood nazwała ją „słońcem” branży u wyraziła niezwykłą wdzięczność, że mogła „znaleźć się na jej orbicie”.

Także inny projektant Marc Jacobs wspomina ją w swoim wpisie, opisując ją jako jedyna „której nigdy nie dało się zaskoczyć.”

Naomi Campbell, która to właśnie na pokazie tej projektantki upadła na wybiegu nosząc niezwykle wysokie obcasy wspomina Westwood jako swoją nauczycielkę i przyjaciółkę. W wzruszającym hołdzie przypomniała sobie swoją własną drogę od podziwiania projektantki z daleka jako uczennicy do pracy z Westwood i nazywania jej przyjaciółką.