Książę Harry przed wywiadem do Oprah Winfrey wybrał się jeszcze do programu Jamesa Cordena, równie popularnego w Stanach Zjednoczonych. Wywiad przeprowadzili w autobusie z otwartym dachem w The Late Late Show. 

Książę Harry u Jamesa Cordena

Meghan i Harry podzielili się kartkami z podziękowaniami. Znalazło się na nich przepiękne zdjęcie pary

Po raz pierwszy książę Sussex otwiera się na tak prywatne tematy, jak randki z Meghan, opinia o serialu „The Crown”, czy prezent Królowej dla Archiego.

Jamesa Corden znany jest z humoru i dowcipu. Prowadzący pokazał Harry’emu dom z filmu „Książę Bel Air” i zaproponował mu odkupić dom, żeby czuł się w LA jak książę. James potem stwierdził, że połączy się na FaceTime z Meghan, żeby dowiedzieć się, co sądzi żona o potencjalnym zakupie: „Byłabyś świeżą księżniczką Bel Air” – śmieje się Corden.

To wspaniale, ale myślę, że zrobiliśmy wystarczająco dużo przeprowadzek. Haz, jak idzie twoja trasa po LA? – pyta Meghan.

Następnie wrócili do piętrowego autobusu i dokończyli rozmowę. Książę Harry został zapytany, kiedy wiedział, że to jest ta dziewczyna:

Na drugiej randce zacząłem myśleć, że to była wyjątkowa randka. Chodziło o to, że po prostu doszliśmy do porozumienia i czuliśmy się tak dobrze w swoim towarzystwie – zdradza książę.

Książę Harry zaczął nosić długie włosy i przestał chodzić do fryzjera. Powód zaskakuje

Zdradza, że randkowanie dla niego lub kogokolwiek z rodziny królewskiej jest wywrócone do góry nogami, ponieważ wczesne randki są w domu i tylko wtedy, gdy są parą, wychodzą publicznie.

Wszystkie randki stają się kolacjami, oglądaniem telewizji lub rozmawianiem w domu. I w końcu, kiedy zostanie się parą, wychodzisz na kolacje, do kina i na wszystko inne. Więc tak naprawdę spędziliśmy ogromną ilość czasu tylko we dwoje, zamiast chodzić do znajomych lub wychodzić na kolację tam, gdzie były inne rzeczy, które rozpraszały uwagę. Nie było żadnych rozpraszaczy i to było świetne, to była niesamowita rzecz – tłumaczy.

James dopytuje, jak wygląda ich zwykły wieczór. Harry tłumaczy, że robi herbatę synowi, kąpie go i czyta mu książkę, zanim on i Meghan będą mogli spędzić razem czas.

Corden poruszył też temat serialu „The Crown„. Książę, który ma umowę z Netflixem, powiedział, że jest luźno oparta na prawdzie”.

Oczywiście, nie jest to do końca dokładne. Daje ci ogólne pojęcie o tym, jaki to styl życia, jaka jest presja stawiania obowiązków i służby ponad rodziną i wszystkim innym oraz co może z tego wyniknąć -tłumaczy Harry.

Książę odniósł się też do problemów z brytyjską prasą brukową. Tłumaczy, że czuje się o wiele bardziej komfortowo z „The Crown” niż kiedy ogląda historie napisane o swojej rodzinie, żonie czy o nim.

To jest różnica między oczywistą fikcją, czyli serialem, weź to, jak chcesz, ale historie w gazetach są przedstawiane jako fakty, ponieważ są rzekomo wiadomościami. Mam z tym prawdziwy problem – powiedział Harry.

Książę wyjaśnił również powody, dla których „odszedł, a nie ustąpił” z rodziny królewskiej:Zrobiłem to, co zrobiłby każdy mąż, każdy ojciec, musiałem wyciągnąć stamtąd swoją rodzinę”. Podkreślił, że „nigdy nie odszedł” i „nigdy nie odejdzie” od rodziny królewskiej i służby publicznej.

Meghan Markle i książę Harry znają już płeć dziecka. Imię nie będzie tradycyjne

Podczas wywiadu okazało się też, że Królowa wysłała swojemu wnukowi Archiemu gofrarkę na Boże Narodzenie i często rozmawia z nimi za Zoomie i widzi, jak Archie biega. Harry śmieje się, że kiedy babcia kończy rozmowę nie opuszcza chatu, tylko zamyka laptop.

Moja babcia zapytała się, co Archie chce na święta Bożego Narodzenia. Oni (Meghan i Archie) powiedzieli, że chcą gofiarkę. Ona wysłała gofiarkę i teraz Meg robi na śniadanie piękne organiczne gofry. Archie kocha to i je z jogurtem, dżemem, trochę z jagodami, miodem, syropem – zdradza Harry.

Corden śmieje się, że nie mieści mu się w głowie, że Królowa wysłała gofiarkę do Santa Barbara. Harry odpowiada, że nie wie, jak to skomentować.