Paulina Smaszcz-Kurzajewska (47 l.) cofnęła się pamięcią do traumatycznych czasów, gdy na własnej skórze przekonała się, co to znaczy przemoc domowa. Dziennikarka opowiedziała o trudnym dzieciństwie.

Paulina Smaszcz-Kurzajewska mówi o nowej partnerce Maćka Kurzajewskiego

Paulina Smaszcz-Kurzajewska padła ofiarą przemocy domowej

Paulina smaszcz-Kurzajewska uchodzi za silną i niezależną kobietę, która radzi innym, jak zapanować nad swoim życiem. Smaszcz Kurzajewska jest dziennikarką, coachem, konsultantem biznesu i mówcą motywacyjnym. Jednak zanim doszła do tego etapu w życiu, na którym jest obecnie – musiała pokonać bardzo długą drogę.

Paulina w najnowszym wywiadzie dla Plejady zdradziła, że jej dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych. W przeszłości miała do czynienia z przemocą domową.

Matka mówi: 'przestań, daj spokój, w d**** ci się poprzewracało. To, że on ci tam parę razy przyleje. Ja jestem z rodziny przemocowej. W moim dziecięcym domu się biło. Wszystkich. I ja wiem, jak nie ma dokąd uciec – powiedziała Paulina w rozmowie

Paulina Smaszcz-Kurzajewska na ściance.

Paulina Smaszcz-Kurzajewska, fot.AKPA

Paulina smaszcz- Kurzajewska o traumatycznej młodości

Dziennikarka przyznała, że miała ogromną motywację do nauki.Wiedziała, że dzięki edukacji będzie mogła wyrwać się z domu i zostawić za sobą trudne wspomnienia.

Dzięki Bogu ja byłam silna i świadoma i chciałam się uczyć. I tylko stypendia w szkole pozwoliły mi się uczyć i iść dalej. Jak ktoś nie zaznał takiego życia, jakie ma prawo wypowiadać się w imieniu innych? – dopytuje

Paulina wiele razy zwracała uwagę na nagłaśnianie problemu, jaki jest przemoc domowa, której może doświadczyć każdy z nas. Smaszcz-Kurzajewska wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest samodzielność i świadomość, tego co nas otacza.

Kobieta ma być świadoma i samodzielna. Samodzielność nam daje edukacja, bo edukacja daje nam pieniądze. Ale trzeba pamiętać, że nie wszystkie kobiety wywodzą się domów, w którym dano im siłę i samodzielność – skwitowała Smaszcz-Kurzajewska

Dziennikarka przyznała, że wiele lat jej zajęło, by przepracować w sobie te trudne chwile i uwolniła się od traumy, jaka ją spotkała w dzieciństwie.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Smaszcz-Kurzajewska robi z mężem DZIWNE rzeczy po rozwodzie

Paulina Smaszcz-Kurzajewska zdradza, jakie kosmetyki ma ZAWSZE przy sobie (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Paulina Smaszcz-Kurzajewska po raz pierwszy szczerze o rozwodzie: To ja czuję się opuszczona. Nie ja odchodziłam…