Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy nie ukrywa, że jest homoseksualistą. Wiadomo też, że jego partnerem jest Michał Cessanis – dziennikarz, wicenaczelny magazynu „National Geographic Traveler”  i podróżnik.

Kim jest partner Pawła Rabieja?

Julia Wieniawa walczy z homofobią. Nazwała ich WIEŚNIAKAMI

Rabiej i Cessanis stanęli przed obiektywem modowej fotografki, Pameli Porwen, która wkrótce zorganizuje wystawę  „Homosexual weddings„. Michał Cessanis tłumaczy, że jak tylko dostali taką propozycję to wiedzieli, że wezmą w niej udział

Od lat domagamy się równości małżeńskiej. I traktujemy siebie jak małżeństwo, niezależnie od tego, co o tym sądzi jakiś biskup, poseł czy prezes. Chcemy oficjalnie pobrać się w Polsce i wierzę, że wkrótce będzie to możliwe. Ta niezwykle piękna i spontaniczna sesja przedślubna jest tego przedsmakiem – powiedział w „Gali” dziennikarz.

Oburzenie po tym, jak portal LGBT zapytał, czy książę George jest ikoną gejów

W sesji wzięli również udział:  Jakub i Dawid – blogerzy promujący społecznoś LGBT+, Nick Sinckler  z mężem Michałem Kubasiewiczem oraz Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska – influencerki.

Polska celebrytka otwarcie przyznaje, że jej dziecko jest homoseksualne

Pamela Porwen tłumaczy, że wpadła na taki projekt, kiedy przeraziła się hasłem „strefa wolna od LGBT” – nie zgadza się na to i za pomocą swojej twórczości chcę o tym powiedzieć.

To przerażające, że w XXI wieku mogło coś takiego powstać. Niebezpiecznie budzi skojarzenia z II wojną światową, segregacją ludzi, gettem… To przykre, że nie nadążamy za Europą i w naszym kraju nie ma nawet zalegalizowanych związków partnerskich, nie wspominając o małżeństwach jednopłciowych – mówi fotografka. 

 

Mikołaj Roznerski wspiera LGBT: Homofobia nie jest niczym dobrym

View this post on Instagram

Nie wiem, czy słyszeliście o miłosnej aferze w Piasecznie pod Warszawą, o której doniósł „Przegląd Piaseczyński”. Otóż Weronika Szymańska, studentka filologii języka migowego na Uniwersytecie Warszawskim i blogerka @billie_sparrow miała tam mieć spotkanie z mieszkańcami. Na plakacie pojawiła się ze znakiem oznaczającym w języku migowym „kocham cię”. Takim samym jaki wielokrotnie pokazywał papież Franciszek. Tymczasem tamtejsi radni PiS uznali, że to znak szatana! Napisali do burmistrza, że kategorycznie sprzeciwiają się satanistycznym gestom w ich mieście. „Żyjemy w państwie katolickim, w którym zdecydowana większość społeczeństwa sprzeciwia się jednoznacznie propagowaniu symboli związanych z okultyzmem” – napisała w ich imieniu do włodarza miasta radna Renata Mirosław. Przesyłamy więc Wam wszystkim gest diabelskiej miłości. Niech się niesie po całym świecie! 🤟❤️❤️❤️ #love #signlanguage #couple #warsaw #warszawa #piaseczno #polska #poland #warsawboy #polishboy #lgbtq

A post shared by Michal Cessanis (@michalcessanis) on