Robert Lewandowski był gościem stacji TVN24 w „Faktach po faktach”. Opowiedział m.in. o nagrodzie Złotego Buta, swoich sukcesach, a także o tym, jak wpłynęła na niego pandemia. Został zapytany również o córki – Klarę i Laurę.

Anna Lewandowska o diecie swojej rodziny. Wprowadziła specjalne zasady

Robert Lewandowski o swoim sukcesie

Robert Lewandowski, który wygrał m.in. plebiscyt FIFA i został Najlepszym Piłkarzem Świata, a ostatnio zdobył Złotego Buta, zapewnia, że nie spocznie na laurach. Kolejne sukcesy tylko go napędzają.

Jestem takim typem człowieka, który za każdym razem, jak coś zdobędzie, to nie ma myślenia, że już wystarczy. Sukcesy mnie nakręcają. Również motywują, że skoro wygrałem raz, to powtórzenie tego jest wyzwaniem. Jest poczucie, że w kolejnym sezonie mogę wywalczyć następne trofea i cieszyć się z tego, co robię. Moja pasja do piłki nożnej i do sportu daje mi ciągle tyle radości i motywacji, że mam wewnętrzną siłę, żeby się doskonalić.

Robert Lewandowski pokazał, jak trenuje z córeczkami. Fanki piszczą z zachwytu

Robert Lewandowski o rodzinie

Piłkarz został zapytany, jak wpłynął na niego lockdown i pandemia. Wyznał, że trzeba się było przyzwyczaić do gry bez kibiców. Dzięki zamknięciu mógł odetchnąć i spędzić czas z rodziną.

Wspominam szczególnie pierwszy lockdown, który trwał kilka tygodni i siedziałem w domu. To było coś nowego. Pierwszy raz od 12 lat nie myślałem, że w weekend jadę na mecz, a za trzy dni muszę znowu gdzieś wyjechać. Byłem skupiony tu i teraz na rodzinie. Spędzaliśmy wspólnie czas. Oczywiście dla wielu była to ciężka sytuacja, nie każdy miał takie możliwości.

Anna Lewandowska prezentuje szereg min podczas kibicowania z Klarą (ZDJĘCIA)

Lewandowski opowiedział o swoich córkach, które są dla niego ogromnym wsparciem. Zdradził, że 4-letnia Klara ma inny charakter niż roczna Laura, ale wie, że to może ulec zmianie.

 – Czy są odbiciem rodziców? Klara w jakimś stopniu na pewno tak, Laura jeszcze jest za mała, żeby to ocenić. Obie różnią się charakterami. Oczywiście nie wiem, jak to będzie za pół roku, bo może to się znowu zmienić. Klara jest dzieckiem, które rzadko się zatrzymuje, lubi próbować czegoś nowego. Laura jest bardziej spokojna. Dla mnie to wielka frajda i szczęście, wracając do domu i widząc te uśmiechy na twarzach. Nawet wsparcie z trybun to jest coś, co trudno opisać słowami. Kiedy rodzina ogląda ciebie na boisku, jest to wartość dodana, która daje wielkiego kopa motywacyjnego.

Robert Lewandowski na boisku

Robert Lewandowski/fot. AKPA

Robert Lewandowski na murawie.

Robert Lewandowski, fot. Łepecki Michał/AKPA.

Urodziny Klary Lewandowskiej fot. Instagram

Anna i Robert Lewandowscy z córkami

Anna i Robert Lewandowscy z córkami fot. Instagram/annalewandowskahpba