Dochodzą do nas niepokojące wieści dotyczące Shannen Doherty, gwiazdy serialu „Beverly Hills 90210”. Walka z rakiem piersi nie przyniosła pożądanych rezultatów, a teraz aktorka musi stawić czoła przerzutom do mózgu. W szczerym i boleśnie szczegółowym poście wyznaje, że obawia się tego, co nieuchronne.

Shannen Doherty zmaga się z przerzutami raka do mózgu

Shannen Doherty, znana z takich produkcji jak „Beverly Hills 90210”, „Czarodziejki” czy „Heathers”, postanowiła podzielić się z fanami niepokojącym stanem swojego zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od 2015 roku aktorka prowadzi nieustającą walkę z rakiem piersi, którego lekarze zaklasyfikowali już jako stadium 4. Niestety, okazuje się teraz, że choroba rozprzestrzeniła się na mózg.

Shannen Doherty w coraz gorszym stanie. Ma przerzuty do mózgu

Na swoim profilu na Instagramie Shannen opublikowała nagranie ukazujące proces przygotowania maski stosowanej podczas radioterapii, a także samego leczenia. Aktorka przyznaje, że ta sytuacja spotkała ją w niezwykle trudnym okresie życia. Warto przypomnieć, że niedawno ogłosiła swoje rozstanie z trzecim mężem, a doniesienia medialne wskazują, że przyczyną tego może być obecność innej kobiety. Dodatkowo, Shannen cierpi na klaustrofobię, co sprawia, że sama terapia jest dla niej niezwykle wymagająca.

5 stycznia wyniki tomografii wykazały obecność przerzutów do mózgu. Wcześniejsze nagranie prezentowało proces dopasowywania maski, którą aktorka musi nosić podczas napromieniania mózgu. 12 stycznia odbyła swoją pierwszą rundę radioterapii.

Mąż o chorej na raka Shannen Doherty: „Nie widzę chorej na RAKA”

Bez wątpienia, obawiam się tego. Mam poważne problemy z klaustrofobią, a teraz w moim życiu dzieje się wiele trudnych rzeczy. Na szczęście mam wsparcie tak wspaniałych lekarzy jak dr Amin Mirahdi i jego niesamowity zespół. To cierpienie… sposób, w jaki to wszystko się na siebie nawarstwiło… To właśnie jest obraz choroby – czytamy pod nagraniem na profilu Doherty.

Doherty od samego początku była niezwykle szczera i otwarta w kwestii swojej choroby. Szczegółowo opisywała proces mastektomii, chemioterapii i radioterapii, podkreślając również skrajne wyczerpanie organizmu.