Francuski youtuber Remi Lucidi występujący pod pseudonimem „Enigma” zasłynął dzięki urban climbingowi – czyli nielegalnej wspinaczce w mieście polegającej na wchodzeniu na elewacje budynków, mostów, ruin i innych ogromnych konstrukcji. Uprawiający ten „sport” pasjonaci robią to nielegalnie, nie używając przy tym zabezpieczeń, a dyscyplina gromadzi coraz więcej śmiałków.

W Polsce najbardziej znany z urban climbingu jest Marcin „BNT” Banot, który wspiął się m.in na Hotel Marriott, Wieżę Eiffla czy masz radiowy w niemieckim Donebach.

Nie żyje youtuber Rafał „Ravgor” Górecki. Spadł z 12. piętra?

Nie żyje Remi Enigma. Youtuber spadł z 68. piętra

Niestety, okazuje się, że tym razem ta nietypowa dyscyplina zebrała swoje krwawe żniwo, a Remi Enigma spadł z 68. piętra, w trakcie zdobywania Tregunter Tower w Hongkongu.

Według świadków, Remi przybył do budynku około godziny 18:00, a następnie pod pretekstem dostania się do budynku przekazał ochronie, że planuje odwiedzić przyjaciela z 40. piętra. Gdy rzekomy przyjaciel zaprzeczył, ochroniarz próbował powstrzymać mężczyznę, jednak ten zablokował windę. Nagranie z monitoringu uchwyciło Enigmę, gdy dostał się na 49. piętro z zamiarem wejścia wyżej.

Ostatni raz miał być widziany około 19:38 na wysokości 68. piętra, gdzie zapukał w okno, gdzie widziała go pokojówka, która wezwała policję. Według nieoficjalnych źródeł Lucidi napotkał po drodze komplikacje i stukał w okno, prosząco pomoc. Chwilę później spadł i zginął na miejscu.

Na Instagramie mężczyzny pojawiło się wiele komentarzy z kondolencjami, ale również krytyki i oburzenia:

  • Choć współczuję jego rodzinie, to był jego wybór. Nie jest mi go szkoda. Niestety bardzo często ludzie kochający dreszczyk emocji nie myślą o tych, których zostawią za sobą.

  • Graj w głupie gry, wygrywaj głupie nagrody

  • Nie dbał o siebie i swoich bliskich… Wyobraźcie sobie traumę biednego gościa, który będzie musiał zeskrobać go z podłogi

  • Czy warto było tak ryzykować dla zdjęcia i stawiać się w takiej sytuacji? Tym razem już nie wrócisz, a twoja rodzina straciła cię bez powodu.

  • Cieszę się, że nikogo nie zabił spadając w dół.

  • Do wszystkich czytających to, mam nadzieję, że ten idiotyczny trend umrze razem z nim. Miejmy nadzieję, że już nikt nigdy nie będzie robił czegoś takiego

  • Złamał prawo, ale prawo wygrało. Szczególnie prawo fizyki

Nie żyje syn Sylwii Peretti! Zginął w wypadku samochodowym

pasekkozak