Kim Kardashian (38 l.) od lat cierpi na łuszczycę. W ostatnich miesiącach choroba się zaostrzyła i zaatakowała nawet jej twarz. W najnowszych odcinkach „Keeping Up With The Kardashians” celebrytka bała się, że choruje na toczeń rumieniowaty – wskazywały na to wyniki badań krwi. Na szczęście okazało się, że to coś innego.

Kim Kardashian boi się, że cierpi na bardzo ciężką chorobę – łuszczyca to nie koniec zmartwień celebrytki?

Kim Kardashian miała łuszczycowe zapalenie stawów

W najnowszym odcinku reality-show sytuacja się wyjaśniła. Kim cierpiała na straszne bóle stawów. Po zrobieniu badań krwi, gwiazda miała podejrzenie tocznia rumieniowatego. To bardzo ciężka choroba – system odpornościowy chorego atakuje swoje własne narządy. W wyniku schorzenia Selena Gomez musiała mieć przeszczep nerki.

USG jednak wykluczyło toczeń u Kim Kardashian. Okazało się, że bóle to kolejny objaw łuszczycy, a dokładniej łuszczycowego zapalenia stawów.

Nie masz tocznia ani reumatoidalnego zapalenia stawów. Możesz być spokojna. Prawdopodobnie masz łuszczycowe zapalenie stawów, ponieważ łuszczyca pojawia się i znika. W tej chwili nic tam nie ma – wytłumaczył lekarz.

Kim odetchnęła z ulgą. Chociaż łuszczyca sprawia jej wiele problemów, celebrytka nauczyła się z nią żyć. Zapewniła, że leczy bóle stawów i ma wszystko pod kontrolą.

ZOBACZ TAKŻE:

Kim Kardashian w zaskakujący sposób wypowiedziała się na temat Tristana Thompsona

ALE WSTYD! Oto, co Kim Kardashian wpisała ostatnio w WYSZUKIWARKĘ

OMG! Zobaczcie, co Kim Kardashian znalazła w paczce. To PRZERAŻAJĄCE

 

Kim Kardashian fot. Forum/BACKGRID

Kim Kardashian fot. Forum/BACKGRID

Kim Kardashian

Kim Kardashian fot. Forum/BACKGRID