Taylor Swift przekazała 100 000 dolarów rodzinie Lisy Lopez-Galvan, matki dwójki dzieci, która zginęła podczas masowej strzelaniny na paradzie Kansas City Chiefs z okazji Super Bowl.

Taylor Swift gwiazdą Super Bowl, mimo że nawet nie występowała. Miała na sobie look za 40 tys. zł

Tragedia podczas parady Super Bowl

W piątek Taylor Swift przekazała dwie oddzielne darowizny w wysokości 50 000 dolarów na stronę „GoFundMe”, która została utworzona, aby pomóc rodzinie Lopez-Galvan po jej śmierci.

Przesyłam moje najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje w związku z waszą druzgocącą stratą. Z miłością, Taylor Swift – napisała piosenkarka w sekcji „Słowa wsparcia” na stronie.

Taylor Swift romansuje ze słynnym sportowcem polskiego pochodzenia

43-letnia Lopez-Galvan została zastrzelona pod koniec parady. Przyjaciele DJ-ki radiowej potwierdzili jej śmierć w The Kansas City Star. Jej pracodawca, KKFI 90.1 FM, również potwierdził, że zginęła w tym incydencie. The Kansas City Star poinformował, że kobieta zmarła podczas operacji po ranie postrzałowej brzucha.

Taylor Swift została człowiekiem roku 2023 tygodnika „Time”. Konkurowała z… Putinem i Barbie!

Według CNN, ofiara uczestniczyła w paradzie z całą rodziną, mężem i dziećmi, kiedy została postrzelona. W strzelaninie zostali poszkodowani inni członkowie rodziny, w tym także jej syn.

Taylor Swift and Donna Kelce, fot.  BRIAN SNYDER / Reuters / Forum

Taylor Swift; fot. CARLOS BARRIA / Reuters / Forum

Taylor Swift; fot.  ANDREW KELLY / Reuters / Forum

Taylor Swift; fot. MARIO ANZUONI / Reuters / Forum