Nie kończą się przepychanki Weroniki Rosati i Kingi Rusin. Dziennikarka dzisiaj po raz drugi odpowiedziała aktorce na to, że zamierza złożyć pozew w tej sprawie. Według niej przypomniała tylko prawdziwą historię sprzed lat.

Drama Weronika Rosati i Kinga Rusin

Kinga Rusin znów atakuje Weronikę Rosati: „Widzę, że udaje ofiarę”

Weronika Rosati nie odpuściła. Także i te słowa Rusin postanowiła skomentować. 

Do „oczekującej na pozew” Pani Rusin. Miałam nadzieję, że poprzedni wpis to efekt emocji, nieprzemyślany impuls. Że chwilowe zaćmienie. Że kobieta – kobiecie nie zrobiłaby czegoś takiego celowo. Że popieranie postulatów Strajków Kobiet, „nigdy nie będziesz szła sama” to nie puste gesty. Myliłam się bardzo. Dzisiejszy wpis na koncie IG Rusin ( na którym zostałam zablokowana i nie mam dostępu więc czytam o postach o mnie w prasie) nie pozostawia żadnych złudzeń – pisze Rosati.

Kinga Rusin odpowiada Weronice Rosati. Ostatnim zdaniem WBIŁA SZPILĘ

Uważa, że chodzi o prowokację i celową strategię, polegającą na publicznym obrzuceniu błotem, by uruchomić lawiny hejtu.

Prowokację do medialnego (na razie?) linczu. Harvey Weinstein to skazany na karę więzienia drapieżnik seksualny, którego zdemaskowanie sprowokowało ruch #metoo. Jego przestępstwa i sposób działania są powszechnie znane. Pani Rusin pisze „była relacja Rosati-Weinstein”, powołując się na materiały plotkarskich serwisów. Nie wiem dlaczego. Dla medialnego rozgłosu, przypomnienia o sobie, z nudów? Uderza we mnie, nie mając żadnej realnej wiedzy na temat, który porusza. Pisze „Rosati udaje ofiarę”. Pani Rusin oczekuje na moją reakcję. Doczeka się jej w stosownym czasie. Na pewno jednak nie odbędzie się to w takiej formie, jaką w kontaktach ze mną przyjęła Pani Rusin. Przypominam jednak o odpowiedzialności za słowa. Za mowę nienawiści, która z sieci przenosi się do realnego świata żywych ludzi. Kobieta – kobiecie? Naprawdę? – zakończyła Weronika.

Na końcu aktorka podziękowała za wsparcie ze strony Pauliny Młynarskiej i Karoliny Korwin Piotrowskiej.

Karolina Korwin Piotrowska i Paulina Młynarska stanęły po stronie Weroniki Rosati. „Grubo poniżej”

Kinga Rusin, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

Weronika Rosati na ściance

Weronika Rosati/fot. FORUM