Wersow i Friz to jedna z najpopularniejszych par influencerów w świecie polskiego YouTube’a. Fani mieli okazję śledzić początki ich związku, zaręczyny w 2021 roku, a niedawno również narodziny ich pierwszego dziecka – córeczki Mai, która przyszła na świat pod koniec czerwca.

Na swoim koncie YouTube Weronika zgromadziła ponad 2,5 miliona widzów, z kolei na Instagramie obserwuje ją aż 3.5 miliona osób! Wersow chętnie dzieli się z fanami relacjami ze swojego bajkowego wręcz życia i doświadczeniami związanymi z macierzyństwem, w którym już od pierwszego dnia życia Mai się odnalazła.

Wersow pokazała brzuch po porodzie i cesarskim cięciu! (ZDJĘCIE)

Wersow nakarmiła zupą 4-miesięczną córkę. Fani zbulwersowani

Teraz jednak spadł na nią duży hejt, gdy podzieliła się z fanami zdjęciem, na którym karmi 4-miesięczną Maję zupą jarzynową:

Dzisiaj przyjechała do mnie moja mama i siostra. Po raz pierwszy daliśmy Majusi spróbować zupkę jarzynową. Posmakowała – pisała zachwycona Wersow.

W komentarzach pojawiły się głosy, że to dużo za wcześnie, by rozszerzać dietę tak małemu dziecku. Fani zwrócili również uwagę na nietypowy bujaczek, w którym posadzono Maję:

  • Jakie oznaki gotowości ma Maja, że rozpoczęliście rozszerzanie diety?
  • Jeszcze to „krzesełko” mnie bardzo zastanawia
  • jestem zszokowana, chyba czas poczytać trochę o rozwoju dziecka i kiedy na co jest czas
  • Ciagle na walizkach to cóż się dziwić ze brak podstawowej wiedzy w opiece…
  • Taka wielka influencerka a nie potrafi się doedukować w kwestiach związanych z prawidłowym rozszerzaniem diety jak i przedwczesnym sadzaniem dziecka. Nie powielaj zaleceń sprzed 30lat
  • Najgorsze jest to, że Wersow jest pewnego rodzaju autorytetem niektórych kobiet i będą to powielać.
  • Weronika, lubię Cię jako postać z internetu, ale ciesz się, że Wardega nie ma pojęcia o bobasach, bo byś była w każdym jego odcinku. Macie kupę kasy, zainteresujcie się co z czym i jak.
  • Dietę rozszerzamy kiedy dziecko będzie na to gotowe, około 6 miesiąca

Serwis Plotek postanowił zasięgnąć opinii fachowca i poprosił lekarza Łukasza Durajskiego, znanego na Instagramie jako „doktorekradzi” o komentarz:

Ustalenia są jasne: do szóstego miesiąca życia rzeczywiście nie włączamy produktów, tym bardziej że jest to miks różnych rzeczy. Nowe produkty można wprowadzać po siedemnastym tygodniu życia, jeżeli są jakieś wskazania medyczne do wcześniejszego rozszerzania diety. Tutaj chodzi o kwestię wyznaczenia alergenów przede wszystkim – wtedy wiemy, jakie dziecko ma tolerancje, jakich nie ma, przewód pokarmowy nie jest jeszcze gotowy. My [ludzie – red.] jesteśmy z automatu ssakami i najważniejszym aspektem są alergeny.

Jednocześnie ekspert zaznaczył, że zbyt szybkie rozszerzanie diety może spowodować problemy w rozwoju dziecka oraz bolesne objawy żołądkowe:

Zbyt wczesne rozszerzenie diety zwiększa ryzyko kolek, bólów brzucha, biegunek, alergii, złego bilansu, a ostatecznie może nawet prowadzić do opóźnienia rozwoju u dziecka. Polskie rekomendacje mówią o rozszerzaniu diety od 17 tygodnia życia, ale to ma być dodatek, a właściwe jedzenie to karmienie piersią.

Wersow i Friz świętują 1 miesiąc córeczki. Maja w swoim pokoju ma dosłownie wszystko!

fot. IG: wersow