Koronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie i lawinowo zaraża kolejne osoby. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła już oficjalnie pandemię, co wywołało jeszcze większą niż dotychczas panikę. Strach jest zrozumiały, ale należy też zachować zdrowy rozsądek. Należy unikać skupisk ludzi, myć ręce, a przede wszystkim unikać podróży. Lotniska stały się miejscem, które większość osób omija szerokim łukiem w obawie przed zarażeniem się koronawirusem.

Tom Hanks i jego żona zarażeni koronawirusem!

Koronawirus na lotniskach

Martyna Wojciechowska, która nie uniknęła podróży musiała pojawić się na lotnisku. Jej obserwacje są zaskakujące! Choć wiele lotów jest odwołanych, to nie wszystkie. Niektóre linie lotnicze zapewniają, że w obecnej sytuacji jeszcze bardziej dbają o czystość na pokładzie samolotów i o to, by podróż przebiegała w jak najbezpieczniejszych warunkach.

Sporo też mówi się, że pacjenci dostają w samolotach specjalne dokumenty do uzupełnienia, a nawet po podróży mają sprawdzaną temperaturę. Zdaje się, że nie obowiązuje to na warszawskim lotnisku – największym w Polsce.

Bardziej niż wirusa boję się paniki, izolacji i ostracyzmu. KTO JEST ZE MNĄ? Ktokolwiek?! Zamykamy szkoły, sale treningowe, odwołujemy spotkania, także te małe, prywatne… Tymczasem wracam z krańca świata, a na lotnisku Okęcie nikt nie sprawdza podróżnych. Nikt. Przy wylocie na lotnisku w Akrze (ani jednego stwierdzonego przypadku COVID-19): mierzenie temperatury, obsługa w maskach, żele antybakteryjne za darmo do użytku dla każdego! W Warszawie kontroli brak, za to ludzie przestają na siebie patrzeć i rozmawiać… – napisała.

Rzecznik Lotniska Chopina odpowiada

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Lotniska Chopina. Otrzymaliśmy poniższą odpowiedź

Odpowiadamy tak samo, jak odpisaliśmy pani Wojciechowskiej. Służby lotniska działają zgodnie z wytycznymi polskich służb sanitarnych i realizują kontrole dla wyznaczonych kierunków oraz doraźnie dla wskazanych lotów. Nasze służby są cały czas w gotowości do działania, jeśli pojawią się niepokojące informacje odnośnie osób przebywających na terminalu lub przylatujących do Polski. Całkowicie rozumiemy, że stanowimy granicę naszego kraju i nasze działania są realizowane z pełnym poświęceniem służb zaangażowanych w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo. Bieżące informacje nt. sytuacji są publikowane na stronie internetowej lotniska oraz w informacji na profilu Facebook – informuje rzecznik prasowy, Piotr Rudzki.

ZOBACZ TEŻ:

Polska blogerka wykonała makijaż inspirowany koronawirusem. Rozpętała burzliwą dyskusję

Krzysztof Jackowski miał wizję na temat koronawirusa. Padły ważne słowa

Książę William okrutnie zażartował z koronawirusa. Internauci są OBURZENI

Martyna Wojciechowska/fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Martyna Wojciechowska/fot. Jacek Kurnikowski/AKPA