Żona Piotra Adamczyka, Karolina Szymczak, kilka miesięcy temu otworzyła się przed swoimi obserwatorami i zdradziła, że cierpi na endometriozę. Teraz poinformowała, że jest już po operacji, dzięki której nie będzie musiała co miesiąc zmagać się z ogromnym bólem.

Anna Czartoryska MIAŁA OPERACJĘ. Podjęła ważne decyzje

Karolina Szymczak o endometriozie

Szymczak opublikowała długi i szczery wpis, w którym wyjaśniła, z czym muszą zmagać się kobiety chorujące na endometriozę. I dodała, że choroba nie powinna być czymś, czego się wstydzimy i warto mówić o różnych dolegliwościach, by zachęcać się do badań i dbania o zdrowie.

Dziewczyny, zdecydowanie bardziej boli miesiączka przy endometriozie niż rany dzień po operacji. Tak że warto. Dlaczego się tym wszystkim dzielę? Bo choroba nie powinna być czymś czego się wstydzimy. O tym trzeba mówić, żeby inne kobiety miały z tylu głowy, że trzeba się badać i nie dawać sobie wmawiać, że ból jest czymś normalnym. Ból zawsze jest patologią. Zdecydowałam się też mówić o endometriozie, bo zaczyna dotykać mniej więcej co szóstą kobietę na świecie. A nie wiemy o niej praktycznie nic. Jak mówię komuś na co jestem chora, większość ludzi pyta: a co to takiego, albo mówią, że to choroba kobiet po menopauzie. To duży błąd – napisała.

Szymczak w swoim wpisie pokrótce wyjaśniła, czym jest endometrioza, o której nadal wiele osób nie słyszało, a dla niektórych stanowi temat tabu.

Endometrioza to choroba przede wszystkim kobiet w okresie rozrodczym i nastolatek. Wiąże się najczęściej z bólem podczas miesiączki, bólem podczas stosunku seksualnego oraz trudnością z zajściem w ciąże. Chcemy wprowadzać edukację seksualną dla dzieci, a miesiączka wciąż jest tematem tabu dla dorosłych kobiet. Nadal w szkołach nie ma podstawowych artykułów higienicznych dla dziewcząt. A kiedy boli nas przy stosunku to zagryzamy zęby. Dopóki my kobiety nie zmienimy swojego podejścia do siebie, nie będziemy w stanie uczyć dobrych nawyków naszych córek – wyjaśniła.

Projektantka Lana Nguyen przeszła OPERACJĘ. Pokazała zdjęcie ze szpitala. „Bardzo dużo kobiet ma takie dolegliwości”

Na koniec dodała, że swoją historią zainspirowała koleżanki do badania się i ma nadzieję, że inne kobiety również pójdą na badania i zadbają o swoje zdrowie.

Kiedy ja powiedziałam o chorobie, poruszyłam moje koleżanki do badania się, bo okazuje się, że kobiety milczą w cierpieniu. Wy też poruszcie swoje koleżanki, partnerki, żony, siostry, kuzynki, a może nawet siebie. Wróciłam na Psychologię, żeby móc pomagać wszystkim kobietom, które przechodzą ten bolesny i psychicznie trudny proces choroby. Jest misja do zrobienia. Możemy sobie nawzajem w tym pomóc. Wierzę w to – zaapelowała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karolina Szymczak (@karolina.szymczak)

Kim jest Karolina Szymczak – żona Piotra Adamczyka?

Piotr Adamczyk i Karolina Szymczak to jedna z bardziej tajemniczych par. Aktorzy pobrali się w 2019 roku, ale był to ślub z dala od mediów i błysków fleszy.

Karolina Szymczak jest młodsza od aktora o 19 lat. Jest modelką (ma na koncie sesję dla m.in. amerykańskiego „Playboya”) i aktorką – wystąpiła np. w „Polityce”, „Gwiazdach” i „Diablo. Wyścig o wszystko”. W ubiegłym roku została magistrem i otrzymała dyplom anglojęzyczny.

ZOBACZ TEŻ:

Natalia z „Big Brothera” ma nowotwór. Będzie mieć operację w Londynie

Arnold Schwarzenegger przeszedł kolejną OPERACJĘ serca. Dodał zdjęcie ze szpitala

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karolina Szymczak (@karolina.szymczak)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karolina Szymczak (@karolina.szymczak)