W dalszym ciągu nie milkną kontrowersje wokół #CUCChallenge, które ujrzało światło dzienne 5 dni temu. „Zabawny filmik” miał na celu zwrócić uwagę na problem przemocy domowej. Wyszło zupełnie inaczej – mało kto się śmiał, a Internauci nie kryli zażenowania. Sprawę postanowiła dosadnie skomentować aktorka Aleksandra Domańska, która napisała na profilu Barbary Kurdej-Szatan (34 l.) wymowny komentarz. Basia natomiast opublikowała rzewne wyjaśnienie.

Barbara Kurdej Szatan odpiera ataki za film o przemocy domowej

Dalsze kontrowersje wokół #CUCChallenge

CUC Challenge (przez Joe Monsters nazwany „cios za cios”) w Polsce odbił się wielkim echem. Internauci nie docenili „rozrywkowego” filmiku a nie kampanii społecznej – jak podkreśla Kurdej Szatan. Zamiast tego na gwiazdy, które brały w tym udział wylała się fala hejtu.

Przemoc nigdy nie powinna być przedstawiana jako coś zabawnego, śmiesznego – bo co jest komediowego w tym, że ktoś jest maltretowany?

Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na swoim koncie długie oświadczenie – zaraz po tym, jak zmieniła ustawienia swojego profilu. Aktorka postanowiła swój profil ustawić jako prywatny – co jest częstym zjawiskiem wśród celebrytów, gdy wycieknie nowa drama.

Wideo opatrzone komentarzami na temat przeciwdziałania przemocy domowej, wzburzyło wielu internautów. Aleksandra Domańska postanowiła jasno podkreślić, jakie ma zdanie w tej sprawie.

Właśnie zobaczyłam nowy challenge. Nie wiem, jak się to wymawia. Wiecie co, wow… Może niektórzy powinni sobie zrobić detoks od Instagrama. Serio, serio, polecam Wam co poniektórym odłożyć telefony i zacząć myśleć w realu – powiedziała.

Na profilu Kurdej-Szatan opublikowała komentarz:

Zamiast się tłumaczyć powinniście to usunąć i przeprosić. Po prostu – napisała pod pamiętnym filmikiem Aleksandra Domańska.

Wyjaśnienie Barbary Kurdej-Szatan

Ciężarna aktorka wzięła udział w wyzwaniu i po tym, jak w Internecie nie ucichły głosy zażenowania i wzburzenia Internautów – Kurdej Szatan opublikowała długiej wyjaśnienie, w którym postanowiła ujawnić – jak wyglądały kulisy tego challengu.

Aktorka podkreśla, że miał to był zabawny filmik w formie krótkich komediowych scenek – a nie kampania społeczna. Każda z osób biorących udział w wyzwaniu podeszła do niego ze sporym dystansem. Aktorka przyznała, że trapiły ją wątpliwości, czy podawanie numerów organizacji pomocy jest dobrym ruchem.

Wyjaśnienie Barbary Kurdej-Szatan

Wyjaśnienie Barbary Kurdej-Szatan, fot.Instagram/kurdejszatan.

Aktorka przyznała, że na początku pojawiały się przychylne komentarze a fanom spodobała się wspólna produkcja polskich gwiazdeczek. Kurdej-Szatan przeprosiła osoby, które mogły poczuć się urażone treścią wideo. Aktorka przyznała, że nie taki był zamiar wyzwania.

Przy okazji ciężarna Basia wbiła szpilkę w Karolinę Korwin-Piotrowską, która jak zwykle nie przebierając w słowach zaapelowała do premiera, by przywrócił eventy i ścianki – bo znudzone gwiazdy promują krzywdzące zakochania. Cały artykuł TUTAJ.

Wyjaśnienie Barbary Kurdej-Szatan

Wyjaśnienie Barbary Kurdej-Szatan, fot.Instagram/kurdejszatan.

Wyjaśnienie Barbary Kurdej-Szatan

Wyjaśnienie Barbary Kurdej-Szatan, fot.Instagram/kurdejszatan.

Basia napisała o „koleżankach” które również publikują inne filmiki – raz śmieszne, innym razem trochę mniej. Jak myślicie, do kogo piła w tej wypowiedzi?

Aktorka wyliczała, że Fundacje pisały do występujących gwiazd z podziękowaniem, że nagłośnili problem. I to by się zgadzało, bo rzeczywiście problem przemocy został nagłośniony w mediach, jak nigdy dotąd – zabrakło jednak wyczucia.

Wyjaśnienie Barbary Kurdej-Szatan

Wyjaśnienie Barbary Kurdej-Szatan, fot.Instagram/kurdejszatan.

Co myślicie o wyjaśnieniach Kurdej-Szatan?

Z pewnością nikt z występujących w filmiku osób nie miał złych intencji, jednak robienie żartów z przemocy nie jest najlepiej przemyślaną opcją. Nigdy nie wiadomo, jak się będzie czuła osoba, która kiedyś miała bezpośredni kontakt z oprawcą i jakie wzbudzi to w niej uczucia.

W #CucChallenge udział wzięli Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Maślak, Julia Wieniawa, Marcelina Zawadzka, Joanna Opozda, czy Maciej Dowbor.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Skoczna muzyka, wygibasy z ciążowym brzuchem i „rzucanie” psem – tak celebryci widzą przemoc domową?

Basia Kurdej-Szatan w biustonoszu pokazuje nagi ciążowy brzuszek

Karolina Korwin-Piotrowska komentuje kampanię o przemocy domowej z Kurdej-Szatan: ” To jest jądro obciachu”

Barbara Kurdej-Szatan w #cucchallenge

Barbara Kurdej-Szatan w #cucchallenge, fot.Instagram/kurdejszatan.

Barbara Kurdej-Szatan w #cucchallenge

Barbara Kurdej-Szatan w #cucchallenge, fot.Instagram/kurdejszatan.