W czasie kwarantanny celebryci są wyjątkowo aktywni w mediach społecznościowych.  Chętnie udzielają wywiadów online, dodają zdjęcia, odpowiadają na komentarze fanów, a spora część osób zaczęła zabawę z TikTokiem. Teraz, kiedy nie pojawiają się w telewizji, chcą o sobie jakoś przypomnieć.

Ania Wendzikowska nie reaguje na przemoc domową? Dziennikarka opisała dramatyczną sytuację

Polscy celebryci w CUC Challenge

Na wspomnianym TikToku stale pojawiają się nowe wyzwania. Ostatnio bardzo popularne stało się CUC Challenge, czyli filmik zmontowany z krótkich nagrań, które mają przedstawiać kaskaderskie umiejętności występujących. Polscy celebryci postanowili dołączyć do CUC Challenge, które jak zapewniają, nie jest tylko zabawą.

Nagranie miało zwrócić uwagę na problem przemocy domowej, o której też często mówi się w czasie kwarantanny, kiedy ofiary są zamknięte w domach z osobami, które się nad nimi znęcają. Oglądając filmik, w którym wzięli udział m.in. Julia Wieniawa, Barbara Kurdej-Szatan, Ola Kot, Joanna Opozda, czy Anna Markowska, można odnieść wrażenie, że celebryci świetnie się bawią opowiadając o dużym problemie. Skoczna muzyka, przerysowane miny, wygibasy z ciążowym brzuchem, czy „rzucanie psem”. Tak wygląda przemoc domowa?

Paulina Smaszcz-Kurzajewska wyznała szokującą prawdę – byłą ofiara przemocy domowej

Celebryci zwracają uwagę na problem przemocy domowej?

Nagranie rozeszło się w sieci i budzi skrajne emocje. Część osób jest zachwycona i wyraża swoje rozbawienie w komentarzach, ale są osoby, które zdecydowanie są przeciwne przestawianiu w ten sposób problemu przemocy domowej.

  • A teraz pomyślcie, jak na wasze wypociny reagują ofiary przemocy domowej. Niesmaczne, płytkie i żenujące. Robienie sobie żartów z takiego tematu jest naprawdę przykre.
  • Ale rewelacyjny pomysł! Super przekaz!
  • Ale głupota.
  • Wtf.. żarty z przemocy domowej nie są śmieszne, a mówię to jako ofiara przemocy domowej. Banda idiotów zrobi wszystko za lajki.
  • Świetna inicjatywa.
  • Niee, to nie jest świetna robota. Temat jest poważny, a na tym filmie widać wyraźnie, że osoby, które w nim wystąpiły robią sobie jaja, i traktują granie w tym czymś jak udział w jakieś słabej komedii.
  • Okropne.
  • Kurde trochę nie tego. Robienie zabawy z przemocy? Wychodzi trochę na to że przemoc to fajna rzecz? – komentują internauci na profilach celebrytów, którzy pojawili się na nagraniu.

Miało być dobrze, a wyszło, jak zwykle? Jakie macie odczucia?

View this post on Instagram

Dzięki ekipo za wspólną domową zabawę montażem i efektami ! 💪👏💪👏 Udział wzięli : @rafalmaslak @annamarkowska_official @asiaopozda @danny.ferreri @maciej_dowbor @klaudiahalejcio @juliawieniawa @kazadi_official @sebastianchlodnicki @gruszka3 @jurasmma @marcelina_zawadzka @olakot_ @victorborsuk @wierzbicki_andrzej_ @emilian_gankowski @kvcperkrol @adam_zdrojkowski Nasz film to tylko zabawa. Jednak codziennie ktoś staje się ofiarą przemocy. Jeżeli jesteś jej świadkiem – nie bądź obojętny, REAGUJ! Poniżej lista instytucji, które pomagają walczyć z różnego rodzaju przemocą: – Policja tel. 112 – Policyjny Telefon Zaufania tel. 800 120 226 – Komitet Ochrony Praw Dziecka www.kopd.pl tel.22 626 94 19 – Telefon Zaufania „Zatrzymaj Przemoc” tel. 800 120 148 – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” www.niebieskalinia.pl tel. 800 120 002 – Rzecznik Praw Dziecka www.brpd.gov.pl – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka tel. 800 121 212 – Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów 800 080 222 W każdym powiecie funkcjonują Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie oraz Ośrodki Pomocy Społecznej. #reagujnaprzemoc #stopprzemocychallenge

A post shared by Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan) on

ZOBACZ TEŻ:

Dorota Szelągowska szczerze o trudnym dzieciństwie i przemocy fizycznej

Ważne przemówienie księżnej Camilli. Mówi o koronawirusie i PRZEMOCY domowej

Polscy celebryci w Cuc Challenge - przemoc domowa

Julia Wieniawa w Cuc Challenge/fot. Instagram/kurdejszatan

Polscy celebryci w Cuc Challenge - przemoc domowa

Barbara Kurdej-Szatan w Cuc Challenge/fot. Instagram/kurdejszatan

Polscy celebryci w Cuc Challenge - przemoc domowa

Maciej Dowbor w Cuc Challenge/fot. Instagram/kurdejszatan

Polscy celebryci w Cuc Challenge - przemoc domowa

Anna Markowska w Cuc Challenge/fot. Instagram/kurdejszatan

Polscy celebryci w Cuc Challenge - przemoc domowa

Joanna Opozda w Cuc Challenge/fot. Instagram/kurdejszatan