Gdyby Antoine de Saint-Exupéry pisał „Małego księcia” w czasach Instagrama, to zapewne jeden z najsłynniejszych cytatów z powieści o potrzebie poszukiwania sercem brzmiałby zupełnie inaczej. Bo dziś najważniejsze jest to, co widoczne dla oczu, a szukać należy na Insta.

Apart prosi rząd o wsparcie. Internauci oburzeni: „miliony monet na reklamę nie zadziałały”??”

Drobinki żenady

Byłem kiedyś świadkiem dość osobliwej sceny na przyjęciu – pewna kobieta, zapewne niegłupia, zagaiła do swojego znajomego, czy z punktu widzenia osoby, która niewiele zarabia, ona , czyli pytająca prowadzi ekstrawagancki tryb życia. Podobne pytanie skierowała bohaterka odgrywana przez Kate Winslet w legendarnym „Titanicu”, chcąc się dowiedzieć, skąd biedny Jack Dawson miał pieniądze na pobyt w Paryżu. I choć elegancka Rose De Witt Bukater natychmiast zrozumiała swój błąd, to w obu przypadkach skończyło się katastrofą, której można było zapobiec. Wystarczyła odrobina wyczucia.

Wprost na górę lodową płyną polskie celebrytki zaokrętowane w pierwszej klasie Insagrama. Z okien swoich kajut objaśniają nam świat i olśniewają bardzo niedyskretnym urokiem współczesnej burżuazji.

Przeróbka reklamy APARTU hitem Internetu! Wieniawa, Socha, Lewandowska zostały sparodiowane

Mistrzem od kilku tygodni pozostaje Apart, który wydał grube pieniądze na reklamy z celebrytkami, ale zapomniał, że funkcjonuje dzięki zwykłym pracownikom. Tak się szczęśliwie złożyło, że kiedy ogólnopolskie media komentowały apel jubilerskiego giganta o rządową pomoc, to dział marketingu po dość osobliwej kampanii łączącej w sobie motywy z „Dynastii” i estetykę charakterystyczną dla wschodnich wyznań, pakował butelki szampana i rozsyłał je gwiazdom Instagrama. Luksusowym prezentem pochwaliła się m.in. Katarzyna Zielińska. Szampan z pewnością był smaczny, ale cała akcja raczej niekoniecznie.

Julia Wieniawa chwali się projektem SYPIALNI i kolejną łazienką. „Wanna będzie pięknie obita marmurkiem”

W tak zwanym międzyczasie Julia Wieniawa pokazała światu jak wygląda prawdziwy Zanzibar. Tak się akurat składa, że tam mieszkałem i co tydzień oglądałem grupę polskich turystów, którzy nie rozumieli, że wpadanie z aparatami do szkoły i fotografowanie dzieci ( o jakie słodkie, o jakie biedne) nie do końca jest w dobrym tonie. Zwłaszcza jeśli chwilę później prezentuje się „obitą marmurkiem” wannę. Może zanim pokaże się światu prawdziwą Afrykę, warto samemu zobaczyć Polskę. Najlepiej poza stołecznym Śródmieściem.

Julia Wieniawa pomaga na wakacjach biednym dzieciom: „Tak wygląda prawdziwy Zanzibar”

2020 rok pokazał nam wszystkim, że życie nie polega na zdobywaniu kolejnych rzeczy, tylko godnym przyjmowaniu straty – pracy, przyjaciół, czy ostatecznie swobód odebranych nam przez pandemię. A to, jak cieszymy się z tego, co udało się zyskać lub ocalić, to tylko kwestia smaku.

I to jest prawdziwa potęga.

 

Wieniawa w nowej łazience

Julia Wieniawa pokazała projekt nowego domu/fot. Instagram/juliawieniawa

Katarzyna Zielińska cieszy się z szampana

Katarzyna Zielińska cieszy się z szampana, fot, Instagram

Katarzyna Zielińska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA