Nie potrafię zrozumieć, dlaczego kampania prezydencka Kanye Westa przeszła w Polsce bez wyraźnego echa. A szkoda, bo jest bardziej polska niż materiały wyborcze emitowane w głównym wydaniu Wiadomości.

Kanye West ma SPOT WYBORCZY! Dekalog, zdjęcia z dzieciństwa i ani słowa o Kim Kardashian

Kanye West na prezydenta Polski

Raper z pełną dyskretnego uroku nonszalancją zignorował sześć terminów, które umożliwiałyby wpisanie na oficjalną listę ubiegających się o meldunek w Białym Domu. Złośliwi mogliby powiedzieć, że prowadzenie kampanii, nie będąc kandydatem, to pewnego rodzaju ekstrawagancja. Ale to hejterzy, niech utoną we własnej żółci. Kanye, wpadnij do Polski i zostań naszym prezydentem. Tutaj festiwal absurdu trwa cały rok. Poczujesz się jak w domu!

Zadanie poety polega na tym, żeby ująć słowami to, o czym myślą tłumy. Dlatego dziś wszystkie redakcje Telewizji Polskiej z nutą nadziei i zazdrości patrzą w stronę Kanye Westa. Dlaczego? Ano mąż znanej z prowadzenia cnotliwego życia gwiazdy reality show zaprezentował swój program wyborczy w formie dekalogu i każdy z postulatów poparł stosownym cytatem z Pisma Świętego. Ta niespotykana dotąd retoryka mogłaby sprawdzić się również w np. w pracach nad zmianą konstytucji. Przecież dziesięć przykazań – ze słowem „partia” w odpowiednich miejscach –  powinno każdemu najzupełniej wystarczyć.

BARABASZ KOMENTUJE: Dwóch rzeczy się nie psuje – kawy cukrem i miłości Instagramem

Kanye, nie przejmuj się faktem, że czasami piszesz dziwne rzeczy na Twiterze – w Polsce głowa państwa rozpoznaje oposy na zdjęciach przypadkowych użytkowników. Z Tik Toka też cię poduczymy. Będzie fajnie, serio.

Kim Kardashian doskonale sprawdziłaby się jako pierwsza dama. Nie ma co prawda za wiele do powiedzenia, ale zdaje się, że Polakom to nieszczególnie przeszkadza. Kim zresztą angażowała się już w politykę. W 2015 roku była gościem premiera Armenii i podejmowała działania na rzecz uznania przez międzynarodową społeczność rzezi Ormian za ludobójstwo. Jej ostatnie komentarze dotyczące wydarzeń w Armenii sprawiły, że na oficjalnym profilu Kardashianki pojawiły się komentarze oskarżające wypiętą Kim o wspieranie terroryzmu. Ot, sacrum, profanum i Givenchy, które chyba nie marzyło o kampanii z wojną w tle.

BARABASZ KOMENTUJE: Po 14 latach Kardashianki powinny nas PRZEPROSIĆ (FELIETON)

Gdyby Kanye chciał powołać prezydenckich ministrów, to mam dla niego dwie mocne kandydatki. Pierwsza z nich to Kinga Rusin, która objęłaby tekę ministra skarbu. Gwiazda wyjaśniła niedawno, że świętowała Hubertusa, nie dlatego, że św. Hubert jest nie tylko patronem myśliwych, ale ma pod swoją opieką także jeźdźców, a to się już klei z jej poglądami. Pochodzący z Belgii święty jest również patronem matematyków, więc obstawiamy, że była prowadząca DD TVN – za wstawiennictwem świętego Huberta – odnajdzie się w świecie państwowych finansów.

Kinga Rusin wzięła potajemny ŚLUB? Niedawno świętowała 10. rocznicę związku

Resort Środowiska powinien należeć do Małgorzaty Rozenek. Perfekcyjna Pani Domu wystąpiła ostatnio w reklamie marki, której jednym z wyznaczników jest promowanie świadomej mody, zrównoważonego rozwoju i zakupów z drugiej ręki. Zapewne z tego powodu zorganizowali sesję w ekologicznym helikopterze i zaangażowali osobę, która chwilę później wypuszcza kolekcję „autorskich czapek z daszkiem” pod szyldem butiku stojącego w całkowitej sprzeczności z marką, którą reklamowała kilka dni wcześniej.

Małgorzata Rozenek w ogniu krytyki przez promowanie czapek: „A co z kupowaniem ubrań z drugiej ręki?”

Marketingowcy, szanujcie nas. Walczycie o nasze pieniądze. Przecież nie o umysły. Bo nie byłoby o co.

Kanye West prezentuje spot wyborczy, fot. Twitter

Kanye West prezentuje spot wyborczy, fot. Twitter

Błękitna Kim Kardashian, fot. Forum

Błękitna Kim Kardashian, fot. MEGA / The Mega Agency / Forum

Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan wychodzą ze studia "Dzień Dobry TVN"

Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan wychodzą ze studia „Dzień Dobry TVN” fot. AKPA/AKPA

Gwiazdy na Gałkowo Perlage Masters

Katarzyna Sokołowska, Dorota Weka, Kinga Rusin, Karolina Ferenstein-Kraśko/fot. AKPA