David Beckham czekał w piątek 12 godzin w kolejce, aby oddać hołd królowej Elżbiecie II wraz z tysiącami innych żałobników.

David Beckham naśmiewa się z Victorii. Musicie zobaczyć to wideo!

David Beckham stał w 12-godzinnej kolejce do trumny królowej

47-letni Beckham został zauważony pod Westminster Hall, gdzie jest pozostawiona trumna z ciałem królowej Elżbiety II do czasu rozpoczęcia pogrzebu w poniedziałek. Według wideo nagranego przez reporterkę BBC Vicki Young, były sportowiec szybko zaprzyjaźnił się z ludźmi, z którymi czekał.

Wszyscy świętujemy i opowiadamy historie – powiedział na nagraniu.

Young zapytała Beckhama, jak się czuje po tak emocjonującym tygodniu.

Wszyscy przez to przechodzimy – odpowiedział. Szczerze mówiąc, to jest to, co wszyscy sobie wyobrażaliśmy. Wszyscy chcemy być tutaj razem – powiedział Beckham.

Królowa Elżbieta II wyruszyła w ostatnią drogę ze Szkocji

Były piłkarz docenił chwile spędzone wraz z innymi żałobnikami i stwierdził,

Wszyscy chcemy doświadczyć czegoś, w którym świętujemy niesamowite życie naszej królowej i myślę, że coś takiego jak dzisiaj ma być przeżyte wspólnie. Fakt, że tu byliśmy razem, jemy Pringles, jemy cytrynowe cukierki, jemy kanapki, pijemy kawę, i mamy pączki.

Jak myślicie, kiedy królowa Elżbieta II zmarła?

Beckham kontynuował:

Ten dzień zawsze miał być trudny i jest trudny dla narodu, jest trudny dla wszystkich na całym świecie, ponieważ myślę, że wszyscy to czują, a nasze myśli są z rodziną i oczywiście ze wszystkimi tutaj dzisiaj.

Ojciec czworga dzieci powiedział, że przybył do Westminster Hall we wczesnych godzinach porannych w piątek, mając nadzieję, że przegapi tłumy. Okazało się jednak, że podobny pomysł mieli także inni.

Myślałem, że przychodząc o drugiej w nocy, będzie trochę spokojniej. Myliłem się. Wszyscy tak myśleli – powiedział.

Elżbieta II panowała od ery przemysłowej do ery Internetu. Najważniejsze momenty z jej życia (WIDEO)

Zebrani wyrazili podziw dla wytrwałości Beckhama i tego, że tak samo, jak oni stał w kolejce. Jedna z osób z kolejki powiedziała, że mają dla niego „duży szacunek” po spędzeniu z nim czasu:

Stał z nami i złożył wyrazy szacunku, tak jak chciał i myślę, że to niesamowite  – powiedział jeden ze stojących w kolejce.

Po wejściu do pomieszczenia w którym znajdowała się trumna z ciałem królowej Beckham nie krył wzruszenia. Fotoreporterzy uchwycili sportowca jak jego oczy były pełne łez. David jako jeden z niewielu piłkarzy na świecie miał kazje by osobiście spotkać się z królową.

Trumna pozostanie dostępna dla żałobników do poniedziałku.

David Beckham outside Westminster Hall, Model Release: no, Credit line: Elena Giuliano / PA Images / Forum

na, UNITED KINGDOM –  David Beckham, Credit line: BACKGRID / Backgrid UK / Forum