Dawid Kostecki (38 l.), bokser, mąż i ojciec czwórki dzieci, nie żyje.

Okoliczności śmierci Dawida Kosteckiego są niejasne. Bokser odsiadywał wyrok na warszawskiej Białołęce – tam spędził ostatnie lata. Media plotkują, że bokser mógł popełnić samobójstwo. Podobno miał też konflikty ze współwięźniami.

Informację o śmierci boksera podał dziennikarz Polsatu Sport, Mateusz Borek.

Dawid Kostecki w więzieniu – za co odsiadywał wyrok?

Kostecki pierwszy raz trafił do więzienia w 2011 roku. został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z nierządu. Nigdy nie przyznał się do winy. Wyszedł na wolność 13 sierpnia 2014 roku.

Bokser trafił za kratki po tym, jak w 2016 roku aresztowało go CBŚ. Sportowiec usłyszał zarzuty kierowania grupą przestępczą, która zajmowała się praniem brudnych pieniędzy, wyłudzeniami podatków i legalizacją kradzionych samochodów. Bokser dobrowolnie poddał się karze. Został skazany na 5 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej Kostecki trafił do mediów w dramatycznych okolicznościach. W 2015 roku trafił do szpitala po tym, jak zmieszał alkohol i leki. Miał wtedy cierpieć na depresję, stwierdzono, że próbował popełnić samobójstwo.

Dawid Cygan Kostecki – bokser próbował popełnić samobójstwo

W trakcie swojej sportowej kariery Dawid Kostecki stoczył 41 walk. Wygrał 39 z nich, ponosząc dwie porażki.

Krakow, 07.11.2014. Ceremonia ważenia przed gala Polsat Boxing Night. N/z Dawid Kostecki Forum