W 2009 roku, dokładnie 13 lat temu Doda udzieliła wywiadu dla Dziennika.pl, który odbił się szerokim echem po Polsce. W trakcie rozmowy padły pytania o wiarę i religię, a Doda zauważyła, że w choć Biblia opisuje stworzenie świata, nie ma tam żadnej wzmianki o dinozaurach. Na pytanie prowadzącej czy w takim razie „bardziej wierzy w dinozaury niż Biblię” odparła:

Wierzę w to, co jest. W to, co przyniosła nam nasza matka Ziemia podczas wykopalisk, są na to dowody. Ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś tam napruty winem i palący jakieś zioła. – a precyzując kogo ma na myśli dodała, że to „o tych wszystkich gościach, którzy spisali te wszystkie niesamowite historie”

Po tym wywiadzie do prokuratury wpłynęły doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia przedmiotu czci religijnej i obrażenia uczuć religijnych. Oskarżenia wpłynęły od Ryszarda Nowaka, szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami oraz Stanisława Koguta, senatora PiS. Sprawa trafiła do sądu, a w styczniu 2012 roku piosenkarka została ukarana karą grzywny w wysokości 5 tys. zł.

Doda chciała zażartować ze śmierci królowej Elżbiety II. Miało być śmiesznie, wyszło słabo

Doda wygrała sprawę o obrazę uczuć religijnych. Polska wypłaci jej zadośćuczynienie

Doda odwołała się do wyroku, zgłaszając się do Trybunału Konstytucyjnego, jednak jej skarga została odrzucona. Następnie zwróciła się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który przyjął sprawę do rozpatrzenia w 2017 roku. Teraz, po 13 latach od głośnego wywiadu Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ogłosił, że:

Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka skazując piosenkarkę Dodę za obrazę uczuć religijnych przez określenie autorów Biblii, jako „naprutych winem i palących jakieś zioła”

Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu mówi, że naruszony został art. 10 Konwencji gwarantujący każdemu prawo do wolności wyrażania opinii. Doda ma otrzymać w związku z tym 10 tysięcy euro, czyli niemal 50 tysięcy złotych!

IG: dodaqueen

IG: dodaqueen

pasekkozak

Michał Wiśniewski ogłasza nową przyjaciółkę w branży. To Doda!

scena z: Doda, SK: Przedpremierowy pokaz 1. odcinka „12 kroków do miłości” – spotkanie z bohaterami, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Doda, SK: Przedpremierowy pokaz 1. odcinka „12 kroków do miłości” – spotkanie z bohaterami, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Doda, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Doda, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Doda, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Doda, SK:, , fot. Podlewski/AKPA