Karolina Korwin-Piotrowska jakiś czas temu opowiedziała o mobbingu w redakcji „Gali” na łamach „Wysokich Obcasów”. Prawie 20 lat temu rozpoczęła pracę w „Gali”, która miała być marzeniem każdej dziennikarki, niestety skończyło się na mobbingu.

Szybko się zorientowałam, że praca nie powinna chyba tak wyglądać, że prezes wydawnictwa wparowuje do biura i wrzeszczy już od progu. Zamykałam się wtedy z koleżanką w naszym pokoju na początku korytarza, żeby nie słyszeć tego ryku. Było też w redakcji takie miejsce, gdzie pracowali graficy i fotoedytorzy. Ściągał nas tam wszystkich i się darł. »Ty autystyczna polska świnio — słyszała zarówno naczelna, jak i szeregowa korektorka«. Mówił »polska«, bo sam był Niemcem – tłumaczyła.

Karolina Korwin-Piotrowska o oświadczeniu Maty: „Wie, jak nałożyć kontrolę nad całą imprezą”

Karolina Korwin-Piotrowska o mobbingu w pracy

Wspominała, że nawet kiedy umarł jej ojciec, siedziała w redakcji od rana do 21 i do dziś pamięta, że robiła wtedy kolumnę »Najbardziej wpływowe Polki«.

Wytłumaczyłam sobie wówczas, że to nawet lepiej, że muszę pracować, bo przynajmniej nie siedzę w domu i nie płaczę. Dopiero po latach zrozumiałam, że właściwą reakcją byłoby powiedzenie: »Zmarł ci tata, idź do domu«. Zapytanie, czy czegoś nie potrzebuję – zauważa. 

Ewa Wanat przeprasza podwładnych

Dziennikarkę Ewę Wanat po przeczytaniu wywiadu z Karoliną Korwin-Piotrowską naszła pewna refleksja, że także krzywdziła swoich podwładnych. Przeprosiła pracowników z Radia TOK FM za pośrednictwem Facebooka:

Przeczytałam wywiad Karoliny Korwin Piotrowskiej w WO, autorki książki o mobbingu w szkołach aktorskich „Wszyscy wiedzieli”. W tym wywiadzie wspomina swoją pracę w redakcji z toksycznym, drącym się szefem. I co tu dużo gadać – ja się strasznie darłam w TOK FM, okropnie – przyznaje.

Zdradza, że dopiero niedawno zdała sobie z tego sprawę, a swoje zachowanie próbuje wytłumaczyć w ten sposób:

Człowiek się drze, jak nie jest pewien swego. Tyle mogę powiedzieć. W RDC już się nie darłam, może mi mniej zależało? Albo już byłam bardziej pewna tego, że się znam i wiem, co robię? Myślę, że w TOK FM niejedna osoba mogła mieć przeze mnie nieprzespaną noc. Albo noce. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Przepraszam – napisała na Facebooku.

Ewa Wanat Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

Mariusz Dzierzawski , Ewa Wanat Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Karolina Korwin-Piotrowska

Karolina Korwin-Piotrowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA.

Karolina Korwin-Piotrowska

Karolina Korwin-Piotrowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA.

scena z: Karolina Korwin-Piotrowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA