Edward Miszczak jest dyrektorem programowym stacji TVN. Rok temu jego rodzinę dotknęła tragedia, po długiej walce z nowotworem zmarła jego żona Małgorzata Miszczak. Edward mimo, że od wielu lat pełni funkcję dyrektora programowego TVN’u, to bardzo rzadko mówi na temat swojego życia prywatnego – a plotkuje się, że jest ponownie zakochany. Jesteście ciekawi jaką jest osobą, sprawdźcie sami.

Edward Miszczak zakochany? Jego wybranką jest ponoć aktorka „Na Wspólnej”

Edward Miszczak wiek

Edward Miszczak ma 65 lat. Urodził się 18 marca 1955 w małej miejscowości Jasło.

Edward Miszczak – wzrost

Nie jest tajemnicą, że Edward należy do niskich osób – nie ma jednak z tego powodu kompleksów, a nawet potrafi ze swojego wzrostu żartować. Do  dwu-metrowego Marcina Prokopa powiedział: „Tylko przy mnie nie stawaj!”.

Edward Miszczak wykształcenie

Edward jest dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, ale jako kierunek studiów wybrał historię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Swój warsztat dziennikarski zaczynał w „Radio Kraków” w dziale sporotowym.

Miszczak jest jednym z założycieli radia RMF FM. Można było usłyszeć go, jako prowadzącego główny program publicystyczno-informacyjny w RMF FM – Radio, Muzyka, Fakty. 

W 1998 roku został dyrektorem programowym stacji TVN i w dalszym ciągu pełni tę funkcję. Jest również wiceprezesem zarządu spółki akcyjnej TVN. Dla stacji pracuje już od 20 lat.

Edward Miszczak na ramówce TVN.

scena z: Edward Miszczak, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Edward Miszczak żona

W lutym ubiegłego roku Edward Miszczak stracił żonę, z którą doczekał się dwóch synów – Szymona i Szczepana. Małgorzata Miszczak odeszła po długiej walce z nowotworem. Niewiele wiadomo o ich małżeństwie, Małgorzata wolała usunąć się w cień męża i bardzo odpowiadała jej taka rola. Nie pojawiali się razem na ściankach, a swój związek utrzymywali w prywatności.

Dzisiaj informowaliśmy o tym, że plotkuje się o nowej miłości dyrektora TVN. Podobno Miszczak spotyka się z aktorką Anną Cieślik, którą widzowie kojarzą z roli w serialu „Na wspólnej”. Mówi się, że są parą od jesieni zeszłego roku.

Edward Miszczak - dyrektor programowy stacji TVN.

Edward Miszczak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Edward Miszczak ciekawostki

Miszczak jest technologicznym freakiem, uwielbia różnego rodzaju gadżety i bardzo często wymienia smartfony na nowsze modele.

Gadżety są mi potrzebne do pracy, ja je uwielbiam – powiedział dyrektor programowy TVN w rozmowie z portalem Wirtualne Media

Zwraca uwagę na marki samochodów, musi mieć najnowsze tablety, iPhone’y, choć to, czy umie ich używać, to już zupełnie inna historia. Nie chcę wiedzieć, ile on zarabia. Ale wiem, że kolekcjonuje dzieła sztuki, sprowadza je z zagranicy za ciężkie pieniądze – opowiada ze śmiechem jeden z pracowników stacji.

W 2014 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Za całokształt działalności radiowo-telewizyjnej dostał w 2007 roku nagrodę Super Wiktora.

Gościnnie zagrał m.in. postać lekarza w serialu Czas honoru – Powstanie. 

Edward Miszczak – jakim jest szefem?

Edward od lat jest uważany za osobę, która rozdaje karty w TVN, nie bez powodu mówi się o nim: „jedna z najbardziej wpływowych postaci w polskim show-biznesie”.

Na temat dyrektora programowego TVN krążą już legendy – jedno jest wiadome na pewno, Edward to perfekcjonista, pracoholik i wnikliwy obserwator.

Jako dyrektor programowy sprawdza się rewelacyjnie w tej roli, kreuje trendy.

Jak podaje portal Polska Times, o jego humorach krążą już legendy. Mówi się, że jest człowiekiem z sercem na dłoni,

Twoim sercem na jego dłoni. Pokrwawionej, bo wyrwał je właśnie z piersi krnąbrnego gwiazdora – czytamy

Miszczak przy okazji jest ogromną gadują, uwielbia ploteczki a podczas rozmowy ma mnóstwo dygresji.

Edward Miszczak - gdzie studiował?

Edward Miszczak, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Edward Miszczak jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym.

Edward Miszczak, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

ZOBACZ WIĘCEJ:

Agnieszka Woźniak-Starak nie poprowadzi Big Brothera – Edward Miszczak o zawodowej przyszłości gwiazdy

Edward Miszczak na planie Czasu Honoru (FOTO)

Czesław i Anna Cieślak razem na premierze Obławy (FOTO)