Elżbieta Zającówna dwie dekady temu była jedną z najpopularniejszych aktorek w Polsce. Sławę przyniosła jej rola Hanki w serialu „Matki, żony i kochanki” w reżyserii Juliusza Machulskiego i Ryszarda Zatorskiego. Można ją było oglądać także w takich filmach jak „Vabank”, „Seksmisja” czy „C.K. Dezerterzy”.

Gwiazda „Beverly Hills 90210” od 3 lat zmaga się z tą chorobą

Elżbieta Zającówna jest nieuleczalnie chora

Niestety po latach Elżbieta Zającówna rzuciła karierę aktorki na rzecz ”Fundacji Polsat”, w której została prezesem. Rozwinęła również swoją firmę producencką „Gabi” Sp. z o.o.

Teraz okazuje się, że tak naprawdę aktorka zakończyła karierę na scenie przez nieuleczalną chorobę Von Willebranda, która powoduje zaburzenia krzepliwości krwi i długotrwałe krwawienia.

Kiedy poważnie zachorowałam, zrozumiałam, co jest w życiu najważniejsze. Zmieniło się moje podejście do zawodu. Powiedziałam sobie, że nie będę umierać na scenie – wyznała aktorka w ostatniej rozmowie z „Vivą”.

Michael J. Fox od 30 lat walczy z chorobą Parkinsona. Jak teraz wygląda, jak się czuje i co planuje?

Od 2008 roku, kiedy po raz ostatni zagrała na planie serialu „Na kocią łapę” powróciła na plan tylko raz dla przyjaciela, Piotra Machalicy – zagrała w komedii „Szczęścia chodzą parami”, w której wcieliła się w rolę jego żony.

Wygląda na to, że ostatnie dni zdjęciowe za jego życia spędziliśmy razem – powiedziała Zającówna w rozmowie z „Vivą!”.

Iga Krefft z „M jak miłość” od lat cierpi na poważną chorobę: „Zaburzenia akcji serca, notoryczna senność”

Krzysztof Jaroszyński, Elżbieta Zającówna,, fot. Baranowski Michał/AKPA

Elżbieta Zającówna, fot. Engelbrecht/AKPA

fot. Niemiec/AKPA

Graczykowie serial komediowy, Polska 2001 re¿. Krzysztof Jaroszyñski scena z: El¿bieta Zaj¹cówna fot. Proñczyk/AKPA