Jakiś czas temu internet podbił filmik z TikToka, na którym Pani Iwona Gosia Dziedzic znana jako Sarusia55 opowiada o wakacjach w Stegnie. Wszystko zaczęło się od tekstu:

Witam was, jestem w Stegnie na plaży. Cześć. Cześć, na plaży jestem w Stegnie. Drugi dzień w Stegnie na plaży. Serdecznie was pozdrawiam ze Stegny, z Morza Bałtyckiego – powiedziała Sarusia55.

Sarusia55, autorka filmu o plaży w Stegnie żąda od Friza pieniędzy. Co zrobi w tej sytuacji?

Sarusia55 żąda od Friza zapłaty za wykorzystanie jej utworu

Na fali nagłej popularności, Sarusia55 postanowiła nagrać wakacyjną piosenkę, w której zaśpiewała o Stegnie:

Słońce w Stegnie świeci coraz jaśniej, miłość do Mariusza nie zagaśnie. Stegna, Stegna, słońce świeci, bawią się wesoło dzieci

Filmik szybko stał się viralem, a miejscowość nad Zatoką Gdańską zdobyła niewyobrażalną popularność. Sytuację postanowił wykorzystać Friz, który we współpracy z PrzemkiemPro nagrał swoją własną wersję wakacyjnej piosenki, śpiewając w niej:

Poznałem cię na plaży w Stegnie. W Stegnie na plaży znowu jestem. Bez ciebie w Stegnie jakoś piękniej

Jakiś czas później Sarusia55 zażądała od YouTubera uznania jej praw autorskich do utworu i wypłacenia należnego honorarium:

Chciałabym mieć korzyści z tej piosenki, jeśli można. Na konto w PayPal, które mam. Będę bardzo wdzięczna. Zapraszam panów Friz i Tribbs o to, żeby uznali moje prawa autorskie, bardzo proszę, ponieważ są to moje prawa autorskie — oświadczyła

@sarusia55

PIOSENKA O STEGNIE

♬ dźwięk oryginalny - Iwona Małgosia Wojci

Ekipa się rozpadła! Friz i Wersow nie rozmawiają z resztą EKIPY?

Sarusia55 gorąco przeprasza Friza za aferę

Jakiś czas później TikTokerka prawdopodobnie została poinformowana, że nie może rościć sobie praw do piosenki Friza, która poza użyciem w niej słowa „Stegny” miała w całości oryginalny tekst i warstwę melodyczną, ułożone przez YouTubera. Prawdopodobnie przestraszona potencjalnymi konsekwencjami prawnymi zaczęła gorąco przepraszać Friza:

Bardzo przepraszam pana Friza, po prostu się pomyliłam. Bardzo przepraszam, to jest nieszczęśliwa pomyłka. Przepraszam pana Friza. Pan Friz nic złego nie zrobił. Przepraszam bardzo. Ktoś mnie w błąd wprowadził. W związku z tą Stegną. Przepraszam – słyszymy na kolejnym nagraniu.

 

@sarusia55

o frizieprzeprszam

♬ dźwięk oryginalny - Iwona Małgosia Wojci

Friz i Wersow kupili razem DOM! Całkowicie futurystyczny, inny niż wszystkie (ZDJĘCIA)

Friz zapłacił Sarusi55 za utwór o Stegnie. Kwota robi wrażenie

Teraz okazuje się, że Friz postanowił jednak zapłacić kobiecie za utwór o Stegnie. Na Twitterze udostępnił screen przelewu, w którym przesłał pani Iwonie/Gosi 5000zł z dopiskiem:

Pani Gosiu, dziękujemy za bycie naszą inspiracją! Pozdrawiamy, Friz i PrzemekPro!

Cóż, dla niego niewątpliwie wydanie takiej sumy jest praktycznie nieodczuwalne. Co jednak na to Sarusia?

Friz zapłacił Sarusi55 za utwór o Stegnie

Friz zapłacił Sarusi55 za utwór o Stegnie. fot. Twitter