Ilona Łepkowska jest najbardziej znaną scenarzystką w Polsce. Określana często jako „królowa polskich seriali”, bo to ona stoi za „M jak miłość”, czy „Barwy szczęścia„. Łepkowska też jest postacią dość kontrowersyjną, bo bardzo często zabiera głos na temat bieżących wydarzeń, nie przebierając przy tym w słowach.

Ilona Łepkowska miażdży serial „Osiecka”. Z kolei Maja Frykowska musiała wydać sprostowanie…

Ilona Łepkowska o talencie Julii Wieniawy, Antka Królikowskiego i Sebastiana Fabijańskiego

Teraz Ilona Łepkowska w rozmowie z „Plejadą” określiła talent dwóch polskich aktorów nie cieszących się ostatnio dobra sławą, a mowa o Antku Królikowskim i Sebastianie Fabijańskim:

(…) Antek grał u mnie w komedii „Och, Karol 2”. Niestety, uważam, że aktorsko nie rozwinął się tak, jak mógł. Zapowiadał się dużo lepiej. Z kolei Fabijański zagrał główną rolę w filmie „#WszystkoGra”, przy którym byłam producentką kreatywną. Szczerze mówiąc, nigdy nie byłam fanką jego aktorstwa. Zawsze był dla mnie trochę „drewniany”, a z czasem stał się dodatkowo manieryczny. I moje zdanie na ich temat nie ma żadnego związku z ich życiem prywatnym. Oceniam jedynie umiejętności obu panów – podkreśliła Łepkowska.

Następnie otwarcie powiedziała, że Patryk Vega nie zatrudnił Małgorzaty Rozenek, bo ma niebywałych umiejętności aktorskich:

Ale oczywiste jest to, że otrzymała tę propozycję nie dlatego, że jest świetną aktorką, tylko dlatego, że jest bardzo znaną osobą, budzi zainteresowanie mediów i ma olbrzymią liczbę followersów – stwierdza scenarzystka.

Ilona Łepkowska drwi z gwiazd wypoczywających na Zanzibarze. Mocno dostało się Kukulskiej

Dodaje, że Julia Wieniawa także dostała rolę Jadwigi, żony Władysława Jagiełły tylko ze względu na popularność:

Pamiętam, że gdy szukano aktorki, która zagra młodą Jadwigę, żonę Władysława Jagiełły, pojawił się pomysł, żeby była to Julia Wieniawa. Gdy to usłyszałam, zmroziło mnie. Przecież ona nie pasowała do tej roli! Nikt się nie zastanowił nad tym, czy ona się do tego nadaje i czy sprosta temu zadaniu. Chodziło tylko o to, by wykorzystać jej gigantyczną popularność. Zwłaszcza przy komercyjnych projektach ma to ogromne znaczenie. Wielu producentów nie chce zatrudniać nieznanych aktorów, bo oni „nie sprzedadzą” filmu czy serialu – tłumaczy.

Natalia Kukulska odpowiedziała na przytyk Ilony Łepkowskiej. Nieźle z niej zadrwiła!

Ilona Łepkowska, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Sebastian Fabijański, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Antoni Królikowski, Tomasz Olejnik, fot. Telus/AKPA

Julia Wieniawa, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA