Gdy w Tłusty Czwartek Rosja zaatakowała Ukrainę cały świat na moment wstrzymał oddech. Dziś celebryci podzielili się na tych, którzy starają się nie przyjmować do wiadomości obecnych wydarzeń i dalej raczą fanów skrawkami swojej codzienności oraz tych, którzy aktywnie angażują się w pomoc i udostępnianie ważnych treści.

Do tej drugiej kategorii należy między innymi Julia Wieniawa, która od wybuchu wojny na bieżąco stara się udostępniać zbiórki, prośby o pomoc i ważne informacje na swoim Instagramie.

Deynn chciała solidaryzować się z Ukrainą. „Wojna, to nie pretekst do zbierania lajków” – piszą internauci

Julia Wieniawa WŚCIEKŁA na gwiazdy

Chociaż instagramowy content Julii prawie w całości przekształcił się w pomoc Ukrainie, a swoje zasięgi gwiazda wykorzystuje do szerzenia dobra, w nowej relacji na Instagramie między jedną zbiórką a drugą, Julia przyznała, że jest wściekła na zachowanie innych znanych gwiazd show-biznesu.

Julia Wieniawa udostępniła relację Julii Pośnik, młodej piosenkarki i gwiazdy TikToka, która postanowiła uderzyć w celebrytów i artystów w żaden sposób nie wypowiadających się w temacie obecnych wydarzeń na Ukrainie. W swoich instastories artystka grzmi:

Jestem szczerze zawiedziona niektórymi amerykańskimi „youtuberami/muzykami/artystami”, których od dawna podziwiałam. Świat jest DOSŁOWNIE na granicy trzeciej wojny światowej a jedyne o co wy dbacie to nowe outfity/nowe albumy?! Wszyscy jesteście głupi w ch*j i nie zamierzam was więcej wspierać.

Julia Wieniawa WŚCIEKŁA na gwiazdy!

fot. Instagram: juliaposnik

Pośnik zaapelowała również do swoich obserwatorów, by w podobny sposób zweryfikowali swoich polskich ulubieńców:

Polecam wam przejrzeć sobie również jak wyglądają instagramy waszych ulubionych polskich „TOP artystów”. Nie mam zamiaru wymieniać tutaj ich instagramów, ale sami możecie się domyśleć i sprawdzić. Wstyd.

Julia Wieniawa WŚCIEKŁA na gwiazdy!

fot. Instagram: juliaposnik

Na ten apel zareagowała Julia Wieniawa, która oznajmiła, że również jest wściekła brakiem zaangażowania ze strony kolegów i koleżanek z show-biznesu:

PODPISUJE SIĘ POD TYM. Nosz ku*wa! Macie takie zasięgi! Taki wpływ na ludzi! ja pier**le!!! Wrzućcie cokolwiek! Artyści są właśnie od tego! Od wywoływania dyskusji, wspierania innych, namawiania do działania i wykorzystywania swojej siły medialnej!!!!!!

Julia Wieniawa WŚCIEKŁA na gwiazdy!

fot. Instagram: juliawieniawa

Jakiś czas temu w podobny sposób oberwało się chociażby Annie Wendzikowskiej, która została zjechana przez fanów, gdy w momencie wybuchu wojny i wkroczenia armii rosyjskiej na Ukrainę, dalej jak gdyby nigdy nic wrzucała swoje zdjęcia z Afryki.

Jednocześnie w jednej z kolejnych relacji Wieniawa zwróciła się do swoich obserwatorów:

A tak btw…Moi Wspaniali Obserwatorzy…I wgl Polacy…Jestem na maxa z Was dumna. Dawno nie widziałam takiej mobilizacji wśród ludzi!

Julia Wieniawa WŚCIEKŁA na gwiazdy!

fot. Instagram: juliawieniawa

Też uważacie, że celebryci powinni więcej udzielać się w temacie?