W czerwcu 2022 roku Justin Bieber poinformował fanów, że zdiagnozowano u niego rzadką chorobę neurologiczną zwaną zespołem Ramsaya Hunta, przez którą wokalista ma sparaliżowaną twarz. Z tego powodu Justin musiał odwołać część koncertów, a pozostałe przełożyć na inny termin. Jakiś czas później jego stan się pogorszył i piosenkarz wydał oświadczenie, w którym poinformował o zawieszeniu swojej kariery i odwołaniu wszystkich zbliżających się koncertów. Ostatnie występy znacząco pogorszyły jego stan zdrowia, dlatego jest zmuszony przerwać światową trasę koncertową.

Justin Bieber ZAWIESZA KARIERĘ! Stan zdrowia nie pozwoli mu kontynuować

Justin Bieber sprzedał prawa do swojej muzyki za 200 milionów dolarów

Teraz 28-latek postanowił dołączyć do grona artystów, którzy spieniężyli swój muzyczny dorobek i sprzedał prawa do swojej muzyki za kwotę 200 milionów dolarów. Nabywcą jest fundusz inwestycyjny Hipgnosis Songs Capital, który w swoim portfolio ma już piosenki znanych artystów takich jak Justin Timberlake czy Shakira.

Od początku kariery kanadyjski piosenkarz sprzedał 150 mln płyt i wydał sześć albumów studyjnych. Jego pierwszy hit powstał, gdy Justin miał zaledwie 14 lat, a dziś jego utwory mają ok 32 mld odtworzeń na platformie streamingowej Spotify.

Fundusz Hipgnosis, który zadebiutował na londyńskiej giełdzie w 2018 roku, nabył prawa do wszystkich utworów Justina Biebera wydanych przed 31 grudnia 2021 roku. Inwestycja będzie się zwracać m.in z pobieranych tantiem za publiczne odtwarzanie muzyki oraz ponowne wydanie płyt artysty.

Justin Bieber wzywa fanów do BOJKOTU H&M!