Zanim Kim Kardashian zasłynęła seks-taśmą, najbardziej znanym członkiem rodziny Kardashianów był jej ojciec Robert Kardashian, który zdobył sławę jako jeden z obrońców w procesie O.J.Simpsona oskarżonego o brutalne zabójstwo byłej żony i jej kochanka.

Kim Kardashian i Kanye West już po kryzysie. Teraz randkują!

Kim Kardashian – ojciec

Robert Kardashian był adwokatem, a prywatnie przyjacielem oskarżonego. Proces czarnoskórego gwiazdora był jednym z najgłośniejszych wydarzeń tego typu w latach 90. Wydarzenia z nim związane skrzętnie relacjonowała telewizja, a kontrowersje związane z oskarżeniem sportowca i aktora doprowadzały do napięć na tle rasowym. Jednym z kluczowych dowodów w sprawie była rękawiczka, którą znaleziono na miejscu zbrodni.

Przygnębiona Kim Kardashian w skórzanym płaszczu idzie na spotkanie biznesowe

Drugą z pary znaleziono w samochodzie oskarżonego, jednak w trakcie procesu Simpson nie był w stanie ich założyć. Spekulowano, że aktor przyjmował leki powodujące opuchliznę. Ostatecznie O.J. Simpson – pomimo twardych dowodów i wcześniejszych problemów z prawem – został uniewinniony. Kilka lat później – w osobnym procesie cywilnym – Simpson został uznany za winnego  morderstwa i został zobowiązany do zapłaty 33 mln dolarów na rzecz rodzin ofiar.

Wszyscy biorący udział w procesie cywilnym zyskali miano ówczesnych celebrytów. Robert Kardashian już wcześniej pojawiał się w rubrykach towarzyskich m.in. za sprawą romansu z Priscillą Presley, byłej żony Elvisa Presleya.

W rocznicę śmierci ojca Kim Kardashian przypomniała kilka jego zdjęć – Robert Kardashian zmarł w wieku 59 lat na raka przełyku. Przy okazji Kim przypomniała, że obudziła się w niej ambicja i obecnie studiuje prawo.

17 lat temu mój tata poszedł do nieba – napisała celebrytka. -Tęsknię za tobą bardzo tato. Byłbyś wspaniałym kumplem na moich studiach prawniczych dodała.

Kim umieściła czarnobiałe zdjęcie z ojcem oraz fotkę z siostrami: Koutney i Khloe, na których widać, jak dziewczyny wyglądały zanim zakosztowały diet zmieniających rysy twarzy.

Kim Kardashian i Paris Hilton znowu szaleją! Tak imprezowały 20 lat temu

Bardzo się zmieniły?

 

Kim Kardashian wspomina ojca, fot. Instagram

Robert Kardashian zmarł w 2003 roku na raka przełyku, for. Instagram @kimkardashian

 

Kim Kardashian wspomina ojca, fot. Instagram

KIm Kardashian z ojcem, fot. Instagram @kimkardashian