Kim Kardashian po kontrowersyjnym wystąpieniu Kanye Westa, po raz pierwszy publicznie odniosła się do problemów zdrowotnych męża. Przyznała, że raper cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową.

Kim Kardashian o chorobie Kanye Westa

Kanye West napisał na Twitterze: Próbuje się ROZWIEŚĆ. Kim Kardashian chciała mu pomóc

Kardashian West opublikowała w środę długą wiadomość na swoich relacjach na Instagramie:

Jak wielu z was wie, Kanye ma zaburzenie dwubiegunowe. Każdy, kto ma to w życiu lub kogoś bliskiego, wie, jak niezwykle skomplikowane i bolesne jest zrozumienie człowieka. Nigdy nie mówiłam publicznie o tym, jak to wpłynęło na nas w domu, ponieważ bardzo chronię nasze dzieci i prawo Kanye’go do prywatności, jeśli chodzi o jego zdrowie. Ale dzisiaj czuję, że powinnam to skomentować z powodu piętna i błędnego przekonania na temat zdrowia psychicznego Westa – napisała Kim.

Celebrytka tłumaczy, że ci, którzy rozumieją chorobę psychiczną, a nawet zachowania kompulsywne, wiedzą, że rodzina jest bezsilna, chyba że członek jest niepełnoletni.

Osoby, które są nieświadome lub bardzo oddalone od tego doświadczenia, mogą osądzać i nie rozumieć, że dana osoba musi sama zaangażować się w proces uzyskiwania pomocy, bez względu na to, jak bardzo rodzina i przyjaciele starają się to zrobić – wyznaje Kim.

Małżeństwo Kim i Kanye wisi na włosku? Celebrytka nie wybaczy mężowi, że powiedział publicznie o usunięciu ciąży

Przypominamy, że w Stanach Zjednoczonych przymusowa hospitalizacja i leczenie są uznawane za naruszenie praw obywatelskich jednostki. Osoba musi stanowić zagrożenie dla siebie lub innych, aby być zmuszona do leczenia.

Rozumiem, że Kanye jest krytykowany, ponieważ jest osobą publiczną, a jego działania czasami mogą wywoływać mocne opinie i emocje. Jest genialną, ale skomplikowaną osobą, która pomimo presji bycia artystą i murzynem, który doświadczył bolesnej straty matki, musi przy okazji radzić sobie z presją i izolacją, którą potęguje chorobę afektywną dwubiegunową.

 

Kardashianka podkreśla, że życie z zaburzeniem dwubiegunowym nie zmniejsza ani nie unieważnia jego marzeń i twórczych pomysłów, bez względu na to, jak duże lub nieosiągalne mogą się one wydawać dla niektórych.

To część jego geniuszu i jak wszyscy byliśmy świadkami, wiele z jego wielkich marzeń się spełniło – stwierdziła gwiazda.

Poprosiła media i opinię publiczną o okazanie rodzinie „współczucia i empatii” oraz podziękowała tym, którzy wyrazili troskę.

Kim Kardashian zostanie Pierwszą Damą Ameryki? Kanye West chce kandydować na prezydenta!

Kanye West na wiecu w Charleston poruszył temat aborcji. Wyznał, że on i Kim chcieli początkowo usunąć pierwszą ciążę. Z kolei kilka dni temu raper napisał na Twitterze, że jego żona chce go zamknąć w szpitalu z powodu jego choroby.

 

 

Kim Kardashian. Fot. BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Kim Kardashian. Fot. BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Kim Kardashian i Kanye Wes. Fot. BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Kim Kardashian i Kanye Wes. Fot. BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Kim Kardashian i Kanye Wes. Fot. DANNY MOLOSHOK / Reuters / Forum

Kim Kardashian i Kanye Wes. Fot. DANNY MOLOSHOK / Reuters / Forum

Kim Kardashian i Kanye West. Fot. MEGA / The Mega Agency / Forum

Kim Kardashian i Kanye West. Fot. MEGA / The Mega Agency / Forum