Kinga Rusin od lat nie jest wielką fanką obecnej władzy w Polsce, czemu daje wyraz przy każdej nadarzającej się okazji w social mediach. I choć dziennikarka nie osiadła jeszcze z powrotem na stałe w Polsce, nie powstrzymuje jej to od śledzenia bieżących zmian w kraju. Szczególnie mocno dotyka ją temat zakazu aborcji, czarnego protestu i kobiet, które zmarły przez wprowadzoną ustawę antyaborcyjną.

Rusin, Mołek, Popławska i Damięcki reagują na śmierć ciężarnej kobiety, której odmówiono aborcji

Wściekła Kinga Rusin ostro krytykuje projekt „rejestru ciąż”

Teraz Kinga Rusin po raz kolejny dała upust swojej wściekłości w związku z kontrowersyjnym „rejestrem ciąż” – rozporządzeniem, które zostało podpisane przez Ministra Zdrowia i wejdzie w życie jeszcze w 2022 roku. W myśl nowych przepisów lekarze mieliby obowiązek wprowadzania do systemu każdej informacji o ciąży pacjentki, co szybko zostało uznane za kolejny sposób na inwigilację kobiet i ograniczanie ich praw.

Zbulwersowana Kinga Rusin już w listopadzie zeszłego roku, gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy o kolejnym wspaniałym pomyśle partii rządzącej, dała ujście swojej złości, gdy w mocnym wpisie skomentowała projekt:

Nie uwierzycie! Za chwilę ma powstać państwowy REJESTR CIĄŻ! Kobiety mają zostać inkubatorami pod kontrolą! Grozi nam połączenie permanentnej inwigilacji ze „świętą inkwizycją”! „Podmioty lecznicze” (również prywatne!) mają wprowadzać do Systemu Informacji Medycznej info o ciążach swoich pacjentek. Chyba oczywiste, że dostęp do systemu będą mieli prokuratorzy! Żądamy natychmiastowego wycofania się z tych zmian!

Niestety, pomimo wielu głosów krytyki i protestów, obywatele po raz kolejny zostali zignorowani przez partię rządzącą, a projekt ma wejść w życie. Z tej okazji dziennikarka opublikowała obszerny wpis na Instagramie, w którym wyraźnie dała znać co o nim sądzi:

Prokuratorzy i zboczeńcy u władzy już od dziś będą zaglądać nam do macic i kanałów rodnych! Każda ciąża będzie przez nich odnotowana, tak samo, jak każda wkładka domaciczna („zaimplementowany u pacjenta wyrób medyczny”). Tak, zupełnie „przypadkowo” (!) działa połączenie wchodzącego dziś w życie znowelizowanego rozporządzenia o Systemie Informacji Medycznej (inicjatywa unijna) ze znowelizowaną przez PIS w 2020 ustawą o…prawach pacjenta. W 2020 pisowski rząd wprowadził nowelizację, zgodnie z którą dostęp do naszych wrażliwych danych medycznych może mieć sąd i prokurator! Po co pisowskim sędziom i prokuratorom od Ziobry wiedza o zawartości naszego wnętrza!? Bo się o nas chcą lepiej zatroszczyć? Wolne żarty! Chcą wywrzeć presję bo w Polsce aborcja jest praktycznie nielegalna. Marzą im się ewidentnie przesłuchania w sprawie „zaginionych” ciąż. W takich warunkach prawnych, kobiety przestaną ze strachu zgłaszać się do lekarzy! Skutki mogą być dramatyczne… Dostęp do takich danych medycznych powinien mieć wyłącznie lekarz!

Następnie w ostrych słowach skrytykowała władzę w Polsce i zauważyła, że coraz większe odzieranie kobiet z prywatności i ich praw nie spowoduje, że te będą coraz chętniej zachodzić w ciążę i rodzić dzieci:

To nowe prawo w rękach katotalibów to narzędzie perfidnego i bezdusznego nacisku na kobiety! To pogwałcenie naszego, kobiet, konstytucyjnego prawa do prywatności! To ujawnienie informacji, które są ZBĘDNE dla systemu funkcjonowania demokratycznego państwa prawa! I tu właśnie jest problem. Państwo PiS ma z prawem i sprawiedliwością niewiele wspólnego. Kłamią, kradną, podsłuchują, prześladują i chcą nas cofnąć do średniowiecza. Grupa dziadów i ich ubezwłasnowolnionych i zaślepionych służek. Kobiety musza odzyskać prawo do samostanowienia i prywatności, muszą poczuć się bezpieczne i równoprawne, zaopiekowane i szanowane. Tylko wtedy zaczną świadomie zachodzić w ciąże i rodzic dzieci. Ta władza wielokrotnie udowodniła jaki ma stosunek do kobiet wysyłając np. na nie uzbrojone i agresywne oddziały policji, zamykając w „kotłach”, łamiąc im ręce i bijąc. Oni każą kobietom donaszać letalne ciąże i, z narażeniem życia, rodzić martwe płody. Tak będzie dopóki będą rządzić. Muszą odejść, żeby kobiety przestały się bać o zdrowie i życie!

Niestety, prawdopodobnie również te protesty, apele i wyrażanie niezadowolenia nic nie zmienią w obecnej sytuacji kobiet w Polsce, dopóki u władzy pozostanie PiS.

Kinga Rusin zdradza, ile pieniędzy przeznaczyła na WOŚP i ponownie wbija szpile partii rządzącej

Kinga Rusin

Kinga Rusin Instagram

Kinga Rusin, fot. Instagram @kingarusin

Kinga Rusin, fot. Instagram @kingarusin

Kinga Rusin, fot. Instagram @kingarusin

Kinga Rusin, fot. Instagram @kingarusin

Kinga Rusin w bikini na Malediwach. Fani zwariowali na punkcie tego zdjęcia!

Kinga Rusin, fot. Instagram: kingarusin

Kinga Rusin wyprowadziła się z Warszawy

Kinga Rusin/fot. AKPA

Kinga Rusin wypoczywa w Grecji i grzmi: „PiS znów zrobił ludziom wodę z mózgu”