Gwiazda K-Pop, Goo Hara została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Seulu. Ciało gwiazdy znaleziono w zamożnej dzielnicy Cheongdam-dong około godziny 18.00 czasu lokalnego w niedzielę. Zaledwie kilka dni temu Hara wróciła z trasy koncertowej po Japonii, gdzie promowała swój nowy singiel.

Sześć miesięcy temu miała już próbę samobójczą…

Gwiazda K-Pop nie żyje

Goo Hara nie jest pierwszą gwiazdą K-Pop, która nie poradziła sobie z ogromną presję ze strony branży show-biznesowej. W zeszłym miesiącu 25-letnia Sulli, była członkini zespołu i bliska przyjaciółka Hary została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu po walce z depresją.

Nie żyje Seo Minwoo, gwiazdor K-pop, miał 33 lata

View this post on Instagram

やっと会う!

A post shared by 구하라 (@koohara__) on

Goo Hara pół roku temu została znaleziona nieprzytomna w swoim mieszkaniu w stolicy Korei Południowej.  Chwilę przed próbą samobójczą wywołała ogromne zamieszanie w Internecie po tym, jak napisała na Instagramie: „Do widzenia”. Fani artystki od razu zareagowali, dzięki temu została znaleziona nieprzytomna w swoim mieszkaniu tuż po północy, 30 maja i przewieziona do szpitala.

Przepraszam, że spowodowałam zamieszanie. Wracam do zdrowia … Byłam w agonii z powodu wielu pokrywających się problemów – napisała po powrocie ze szpitala Hara.

Rok temu Hara była też szantażowana przez byłego chłopaka, który groził jej, że upubliczni seks taśmę – artystka została nakręcona bez wiedzy i zgody. W Korei Południowej jest to bardzo popularne zjawisko, że kobiety są potajemnie filmowane, a później materiał jest przesyłany na pornograficzne strony internetowe.

Walka z cyberprzemocą w Korei Południowej

W 2017 r. policja zgłosiła 6400 przypadków nielegalnego filmowania, w porównaniu z 2012 rokiem – 2400 zgłoszeń.

W 2009 roku została nagłośniona sprawa śmierci popularniej gwiazdy w Korei Południowej, Jang Ja-yeon – zostawiła długi list, w którym napisała, że ​​padła ofiarą wykorzystywania seksualnego przez znaczących w mieście mężczyzn.

Gwiazdy K-pop od lat wzywają rząd do zmiany przepisów dotyczących korzystania z Internetu, jednak większość rządzących składa się z mężczyzn…

TAJEMNICZY profil na Instagramie POBIŁ rekord Kylie Jenner?

View this post on Instagram

🌸다 먹을테얏 !

A post shared by 구하라 (@koohara__) on