Maja Ostaszewska to polska aktorka, która od wielu lat gości na ekranach widzów. W ostatnim czasie znana jest również jako aktywistka, która często zabiera głos w ważnych sprawach, jednak nie zawsze jej słowa spotykają się z aprobatą fanów.

Maja Ostaszewska dementuje wszelkie plotki, że odbiła Szumowskiej męża: „W ogóle to jest nieprawdą”

Maja Ostaszewska apeluje do Donalda Tuska

Tak też było w związku z aktualną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Aktorka otwarcie mówiła o niesieniu pomocy uchodźcom i dbaniu o ich bezpieczeństwo. W ostatnich dniach wzięła także udział w proteście artystów przed Sejmem. Podczas wydarzenia jeden z reporterów TV Republika zapytał o przeprosiny dla żołnierzy i strażników granicznych.

Pan mnie atakuje. Oczywiście, nie mam za co przepraszać. Bardzo współczuję rodzinie zamordowanego żołnierza. Tyle mam do powiedzenia. Nie zrobiłam nic złego strażnikom granicznym. Nie brałam udziału w hejcie. I proszę mnie nie atakować – odpowiedziała aktorka.

Maja Ostaszewska pokazała rodzinny portret. Do tej pory ukrywała syna

Od czwartku obowiązuje czasowy zakaz przebywania na ok. 60 km polsko-białoruskiej granicy. Zakaz ma obowiązywać przez 90 dni. Decyzja o wprowadzeniu strefy buforowej spotkała się ze sporym sprzeciwem ze strony organizacji, które zajmują się akcjami humanitarnymi i medycznymi na granicy polsko-białoruskiej.

Maja Ostaszewska pokazała 16-letniego syna Franciszka. Teraz triumfują w Wenecji

W tym kręgu znalazła się także Maja Ostaszewska, która zabrała głos na swoim Instagramie.

Strefa buforowa uniemożliwi niesienie pomocy humanitarnej osobom, których zdrowie i życie jest zagrożone. Organizacje niosące tę pomoc i zajmujące się prawami człowieka alarmują i apelują do Donalda Tuska – napisała na InstaStories.

Maja Ostaszewska, Fot. AKPA

Maja Ostaszewska, fot. AKPA

Maja Ostaszewska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Maja Ostaszewska, fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Maja Ostaszewska, fot. Podlewski/AKPA

Maja Ostaszewska, fot. Podlewski/AKPA

Maja Ostaszewska, fot. Podlewski/AKPA