Jason David Frank od samego początku był związany z kultowym amerykańsko-japońskim serialem „Power Rangers”, w którym wcielił się w postać Tommy’ego Oliviera – Zielonego Wojownika (który później zmieniał kombinezony na m.in biały czy czerwony) ratującego świat przed złem. Serial doczekał się aż 26 sezonów, a w Polsce po raz pierwszy został wyemitowany w latach 90-tych na Polsacie.

Nie żyje młodszy brat Nicka Cartera. Aaron Carter Miał 34 lata

Nie żyje Jason David Frank „Zielony Wojownik” z „Power Rangers”

O śmierci 49-latka poinformował TMZ w niedzielę 20 listopada, jako przyczynę podając popełnienie samobójstwa. Jednocześnie przedstawiciel Jasona poprosił media o uszanowanie prywatności jego rodziny i nazwał go „wspaniałym człowiekiem, który kochał swoją rodzinę, przyjaciół i fanów”. Jason David Frank był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsze małżeństwo, którego owocem było dwóch synów i córka, przetrwało siedem lat. W 2003 roku ponownie stanął na ślubnym kobiercu. Razem z żoną Tammie doczekał się córki.

W sprawie śmierci kolegi z planu głos zabrał Walter Jones, który wcielał się w czarnego „Power Rangersa” i pożegnał go w poruszających słowach:

Jason był jednym z największych żartownisiów z produkcji. Miał szalone poczucie humoru. Nasza znajomość miała wzloty i upadku, ale, gdy tylko potrzebował, zawsze go wysłuchałem. Moje modlitwy kieruję do jego rodziny i wszystkich, którzy będą tęsknić – powiedział w rozmowie z TMZ