Choć zrodzony w atmosferze skandalu i przekrętów finansowych Emila Stępnia w tle, film „Dziewczyny z Dubaju” to debiut Dody w roli producentki i jej filmowe „pierworodne dziecko”, ponieważ artystka zapowiedziała, że widzi się przy kolejnych produkcjach. Oczywiście ekranizacja książki Piotra Krysiaka nie powstałaby również bez Marii Sadowskiej, która wyreżyserowała „Dziewczyny”, które w 2021 roku stały się prawdziwym hitem kinowym.

Niestety, Doda po dziś dzień zamiast satysfakcji odczuwa gorycz związaną z produkcją filmu – w późniejszych wywiadach wyznała, że odsunięto ją od jakichkolwiek istotnych decyzji, nie zaproszono na oficjalną premierę oraz nie zarobiła na filmie ani złotówki:

Apropo produkcji, wysyłacie mi dziwne wiadomości w związku z MOIM filmem „Dziewczyny z Dubaju”. Mówię „moim” ponieważ go stworzyłam od A do Z. Niestety moim nigdy nie był jak się okazało, ponieważ zostałam wydymana bez mydła. Jak wiecie od momentu wejścia filmu do kin i do tej pory nie zarobiłam na nim nawet złotówki. Film był na pierwszych miejscach oglądalności, pobił wszystkie możliwe rekordy jeśli chodzi o nasz kraj. Był dystrybuowany w miejscach, o których nie miałam nawet zielonego pojęcia i dowiadywałam się po fakcie od fanów w całej Europie. Więc mam nadzieję, że chociaż te pieniądze trafiły chociaż do inwestorów, naprawdę bardzo chcę w to wierzyć, bo nie mam nad tym żadnej kontroli i na ten moment żadnej decyzyjności. A „na ten moment” brzmi dosyć zabawnie, ponieważ nigdy k*rwa nie miałam. Dlatego też wycofałam się z pełnienia funkcji prezesa tej spółki i w ogóle bycia w zarządzie, skoro byłam tam tylko celebrycką mordą, która najwidoczniej musiała tylko odwalić swoje, a potem została kopnięta w tyłek. – opowiadała na Instagramie.

Bestsellery Empiku 2022: Doda świeci nóżką i dekoltem, limonkowa Joanna Opozda, ciężarna Sylwia Przybysz z mężem

Skandal na gali Bestsellery Empiku 2022 – nie pozwolono Dodzie wygłosić przemówienia i nie zaproszono jej na scenę

Teraz Doda pojawiła się na gali Bestsellery Empiku 2022, gdzie razem z Marią Sadowską odebrała nagrodę za „Dziewczyny z Dubaju”. Nie obyło się jednak bez skandalu i choć z Dodą w roli głównej, to nie z jej winy.

Gdy Maria Sadowska została wywołana do odebrania nagrody, gestem zaprosiła Dodę, by ta również pojawiła się na scenie. Wokalistka skorzystała z zaproszenia, jednak gdy tylko weszła na scenę zwróciła się do reżyserki słowami:

Po co mnie wołałaś? Nikt mnie tutaj nie zapowiedział

Maria Sadowska rozpoczęła wówczas swoje przemówienie o solidarności kobiet:

O kobietach zawsze mówiło się, że niech robią filmy, ale takie małe, skromne, na dwóch aktorów, festiwalowe kino, tymczasem okazuje się, że mamy jednak szansę zdobyć też box office i zrobić wysokie budżety. Chciałam powiedzieć, że kobiety potrafią i potrafią też być solidarne, dlatego też zaprosiłam tutaj Dodę, która jest moją producentką i z którą razem zrobiliśmy ten film. Przede wszystkim dziękujemy państwu, bo bez was nie będziemy mogli dalej robić filmów. Wzruszyłam się, dziękuję.

Zachęcona przemówieniem reżyserki Doda najprawdopodobniej również chciała dodać kilka słów od siebie jednak… nie było jej to dane! Wręczający nagrodę Sonia Bohosiewicz i Piotr Trojan natychmiast podziękowali obu paniom, tuż po tym jak Maria Sadowska wypowiedziała ostatnie słowo. Wyraźnie skonsternowana Doda zapytała więc głośno:

Mogę coś powiedzieć czy nie? Nie? To dobrze, dziękuję – po czym wzruszyła ramionami i zeszła ze sceny.

Filmik z tego niezręcznego i dość skandalicznego momentu krąży już po TikToku.

Doda wraca do tematu „Dziewczyn z Dubaju”. Padły OSTRE SŁOWA!

Doda komentuje „niezręczną sytuację” na gali Bestsellerów Empiku 2022

Doda postanowiła odnieść się do całej sytuacji na swoim Instagramie, gdzie opublikowała relację z powrotu z gali:

Wracam do domu i jestem cała w emocjach. Bardzo serdecznie dziękuję Empikowi za zaproszenie na galę. Piękne wydarzenie, dziękuje za nagrodę w imieniu całej ekipy, która tworzyła film „Dziewczyny z Dubaju”. Bo nie wiem czy wiecie, ale Kapituła przyznała nam nagrodę w kategorii za najlepszy film tego roku. Jestem zszokowana, mam nadzieję, że gdzieś kamery nagrały mój wyraz i szok na twarzy, kiedy odczytano werdykt. Niestety nie miałam szansy podziękować na scenie w wyniku bardzo niezręcznej sytuacji. Nie wiem jak to skomentować, chyba brak komentarza będzie najlepszym co można zrobić w obecnej chwili.

IG: dodaqueen

IG: dodaqueen

IG: dodaqueen

IG: dodaqueen

fot. Player.pl

fot. Player.pl

fot. Player.pl

HIT! Doda dostała NIETYPOWY prezent od fanów na urodziny. Każdy ma to w lodówce!

pasekkozak

@jaanek.98 Doda na gali bestsellery empiku…wolne media w TVN-ie, nawet nie pozwolili jej nic powiedzieć. @TVN @Empik @Doda #bestselleryempiku #bestselleryempiku2022 #zenada #tvn ♬ Circus - Color Clownies

Doda komentuje swoje stare stylizacje! „CZERWONA MORDA od tej pary, loki oklapnięte, pejsy zamiast grzywki”

scena z: Doda, Maria Sadowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Doda, Maria Sadowska, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Doda, Maria Sadowska, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Doda, Maria Sadowska, fot. Podlewski/AKPA

fot. AKPA

fot. AKPA