Grzegorz Krychowiak to polski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. W 2008 roku dołączył do reprezentacji Polski. Dwukrotnie wziął udział w mistrzostwach świata (2018 i 2022 roku) oraz mistrzostwach Europy (2016, 2020). Obecnie jest piłkarzem saudyjskiej Abhy. Przez 15 lat w polskiej kadrze wystąpił dokładnie 100 razy i strzelił pięć goli. Teraz Krychowiak za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że kończy swoją karierę w reprezentacji Polski:

Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka, jak i dla sportowca. Sportowo nie ma piękniejszej chwili, niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję”. W dniu dzisiejszym rezygnuję z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom, którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu, kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach!

Grzegorz Krychowiak odchodzi z reprezentacji Polski! „Dawałem z siebie tyle, ile mogłem”

Robert Lewandowski żegna Grzegorza Krychowiaka po jego odejściu z reprezentacji Polski

Pod instagramowym wpisem Krychowiaka pojawiło się wiele komentarzy od zasmuconych kibiców oraz kolegów z reprezentacji. Za wspólny czas i rozegrane mecze podziękowali mu m.in Arek Milik, Krzysztof Piątek i Sławomir Peszko. Na spersonalizowane i dłuższe pożegnanie zdecydowali się Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny. Ten pierwszy opublikował post na swoim Instagramie, w którym napisał:

Krycha, dodawałeś kadrze stylu, bez wątpienia. Twoje sto występów w kadrze nie było przypadkowe jak nasze spotkanie w Świątyni Buddyjskiej w Pekinie. Możesz być dumny ze swojej drogi i pięknych chwil w tej najpiękniejszej koszulce z orłem na piersi!

Jak mieszka Grzegorz Krychowiak? Kamienicę w Paryżu przerobił na luksusowy pałac! (ZDJĘCIA)

Wojciech Szczęsny w nietypowych słowach żegna Krychowiaka. Opublikował archiwalne zdjęcia

Na bardziej nietypowe pożegnanie kolegi zdecydował się Wojciech Szczęsny, który opublikował archiwalne zdjęcia z czasów, gdy razem z Grzegorzem Krychowiakiem stawiali pierwsze kroki w Biało-Czerwonych barwach. We wpisie nazwał piłkarza przyjacielem i podziekował mu za 19 lat wspólnej gry:

Przez 19 lat miałem zaszczyt wspólnej gry z orzełkiem na piersi ze swoim przyjacielem! Razem cieszyliśmy się z pięknych chwil i razem przeżywaliśmy nasze najgorsze porażki. Zaczynaliśmy w 2004 roku w Ciechanowie, potem autokarem jeździliśmy po całej Europie wspólnie marząc, by kiedyś zagrać w pierwszej reprezentacji. Grzesiu to marzenie spełnił 100 razy. Za każdym razem dając z siebie 100 procent. I za to należy mu się ogromny szacunek!

Wpis zakończył jednak nietypowym żartem:

Krycha, ty wiesz, że jak żyję, nie powiem o tobie miłego słowa, bo taka jest już natura naszej przyjaźni, ale za tą piękną, wspólną podróż DZIĘKUJĘ!

Krychowiak zdecydował się odpowiedzieć przyjacielowi i zagroził, że jest w posiadaniu archiwalnych, kompromitujących zdjęć, które z chęcią upubliczni, gdy Szczęsny ogłosi koniec swojej kariery:

Dziękuje przyjacielu za te słowa, doceniam to bardzo, aż się łezka w oku zakręciła, to była przyjemność dzielenia z tobą szatni. Jestem rozczarowany zdjęciami, które wstawiłeś. Jak zakończysz karierę w czerwcu, to wtedy zobaczysz, jakie ja mam archiwum z twoimi zdjęciami (zwłaszcza jak spisz w autobusie)

Piłkarz zdecydował się odpowiedzieć koledze, parafrazując prezydenta Andrzeja Dudę i jego wypowiedź pod adresem Władimira Putina:

Jak powiedział kiedyś nasz prezydent… Nie strasz, nie strasz, bo się…

Uroczo?

IG: wojciech.szczesny1

IG: wojciech.szczesny1

IG: wojciech.szczesny1

IG: wojciech.szczesny1

Marina planuje drugi ślub z Wojtkiem Szczęsnym! Zdradziła czego oczekuje od męża i podała termin

pasekkozak