Po rozpadzie „Ekipy” Friz nie zwalnia tempa i dalej stawia na rozwój swojej firmy. W zeszłym roku wymyślił program „Twoje 5 Minut”, który miał być trampoliną do sławy dla początkujących influencerów. Pierwszą edycję wygrali Hania, Faustyna i Bartek, którzy zostali głównymi twarzami kanału GENZIE, który może się obecnie pochwalić 1,33 milionami subskrybentów na YouTubie.

W tym roku wystartowała kolejna edycja, w której prócz współpracy z Ekipą i Genzie, na wygranych czeka nagroda w wysokości stu tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że nowe show Karola Wiśniewskiego zdążyło już zaliczyć kontrowersyjną wpadkę, a 8 odcinek drugiej edycji programu „Twoje 5 Minut” ma szansę przejść do historii, ale z tych złych powodów.

Maja Staśko w kontrowersyjnym stroju na premierze filmu. Wyjaśniła o co chodzi

Maja Staśko komentuje 8 odcinek programu Friza „Twoje 5 Minut”. Zwraca uwagę na żarty z gwałtu

Znana aktywistka, Maja Staśko alarmuje na swoim Instagramie, że 8 odcinek „Twoje 5 Minut 2” zawiera żarty z gwałtu. W swoim poście przytoczyła scenę, gdy czworo uczestników show – Maja Firek, Julita Różalska, Oliwier Kałużny i Michał Popiołek stoją przed jury. Komisja złożona z topowych influencerów żartuje, że Oliwier i Maja spędzili noc w pokoju, w którym było jedno dwuosobowe łóżko i dopytuje czy między dwójka nastolatków do czegoś doszło:

Spędzili pierwszą noc wspólnie w łóżku – mówi Friz. – Jednym?

– Nie no dwa były, ale takie wiecie – tłumaczy nastolatka.

– Przez chwilę były jednym – naciska Friz.

– Przez chwilę stały się jednością, złączyły się – tłumaczy nastolatek.

– A Wy się złączyliście? – mówi prawie 40-letni Wujek Łuki do dwojga młodych uczestników programu dla dzieci i młodzieży „Twoje 5 Minut”. Cisza. Dodaje: – Przyjaźnią, wiecie tam, koleżeństwem.

– A to tak – odpowiada nastolatek, próbując wejść wybrnąć z obleśnego dopytywania i niezręcznej sytuacji. Śmieją się.

– Czyli złączyliście się? – nie odpuszcza 20 lat starszy od niego Wujek. Dopytuje jak nachalny pijany wuja na weselu wobec nastolatków przeciwnej płci, czym wprawia ich w zakłopotanie i powoduje ogólne zażenowanie.

– Nie – zaprzecza 19-letnia dziewczyna jednoznacznie. Widać, że nie czuje się komfortowo.

– Ale jak się cieszy, tam coś musi być! – komentuje kobieta w jury.

– Tam coś się wydarzyło. Ona nie wie, bo spała! – żartuje wujek Łuki.

Wszyscy wybuchają śmiechem – trudno powiedzieć, na ile z realnej śmieszności tego żartu, a na ile z niezręczności lub poczucia obowiązku wobec najstarszego w grupie biznesmena. 37-letni mężczyzna, który mógłby być ich ojcem, mówi młodej dziewczynie, że kolega ją zgwałcił. Tego samego dnia nastolatek zostaje wyrzucony z programu za to, że jest „niedojrzały”.

Następnie Maja Staśko podkreśliła, że uprawianie seksu z osobą śpiącą to gwałt, a odcinek programu Friza zawiera żarty z gwałtu:

Trzeba to od razu napisać wprost: uprawianie stosunku ze śpiącą osobą to GWAŁT. Nie „seks na śpiocha”, „seks niespodzianka” ani „marzenie każdego faceta”. Śpiąca osoba nie może wyrazić zgody. Zgoda musi być jasna i jednoznaczna (niekoniecznie werbalna) – natomiast chrapnięcie czy jęknięcie przez sen bez wątpienia nią nie jest. A seks bez zgody to gwałt. Stosunek z osobą nieprzytomną, nieświadomą, śpiącą czy pijaną (tak, że nie może wyrazić świadomej zgody) – to GWAŁT.

Jednocześnie aktywistka przytoczyła sytuację, gdy stosunek w trakcie snu nie jest uznawany za gwałt:

Oczywiście, jeśli stosunek w trakcie snu został wcześniej ustalony, w bezpiecznych warunkach, z jasnymi regułami – nie mówimy o gwałcie. Ale to wymaga bardzo dobrej komunikacji i dużo zaufania. Czasem decydują się na to partnerzy czy małżonkowie. Natomiast taki stosunek z nowo poznaną osobą bez ustaleń – to gwałt.

Wśród komentujących znalazło się wiele oburzonych programem osób, które podziękowały Mai za głośną krytykę show i zachowania prowadzących:

To jest obleśne i żałosne. Ale to pokazuje poziom naszego społeczeństwa. Friz schowajcie się już

 

Tym akcentem mogliby już zakończyć program

 

Ja pi**dole to jury powinno zostać wylane z tego programu za brak dojrzałości

 

Obrzydliwe i daje bardzo zły przykład. To jest sugerowanie, że jak się złapie okazję to się jest niezłym cwaniakiem i to jest ok

 

ja nie czaje czemu ludzie piszą „bez przesady” – to nie jest ich znajomy, ba, to jest dwa razy starszy OBCY typ, który jest „nad nimi” i sprawia wrażenie, ze maja się go bać a pi**doli takie głupoty… jakby mi jakis taki „wujas” walnął takim tekstem to bym się chyba zrzygala na miejscu. W swoim towarzystwie niech se mówi co chce, ale publicznie do młodych ludzi, którzy tam są rzuceni na opinie tysięcy ludzi to w ogóle nie dość ze jest to po prostu wieśniackie to jeszcze obleśne…

 

Obrzydliwe teksty, obleśne i chamskie. Jaki mądry rodzic pozwala nieletniemu brać udział w takim programie? Takie teksty w stosunku do dorosłych są żałosne, a co dopiero do dzieciaków? Brak słów…

Nie zabrakło jednak również obrońców Friza, którzy uznali, że tekst był tylko niewinnym żartem:

Dystans k*rwa mać. Kto bierze wszystko tak do siebie… Ja pi**dole dramat. We wszystkim widzisz problem, wszystko najlepiej zgłaszać zaraz

 

Już bez przesady

 

Strachu już z czegkolwiek zażartować. NIKOMU NIC SIĘ NIE STAŁO, dystansu trochę

 

Maja, rozumiem wszystko, ale widzę, że Ty w ostatnim czasie już szukasz problemu na sile we wszystkim

 

Gdzie tam słyszałaś coś o gwałcie?

 

I ty się dziwisz ze ludzie cie hejtuja jak ty szukasz atencji wszędzie i na sile szukasz u kogoś jakiś gwałtów xdd czas iść do naprawde dobrego lekarza

 

Ej a ty musisz się do wszystkiego przypi**dalać?

 

Ale ty jesteś nieszczęśliwa kobieto

IG: majakstasko

IG: majakstasko

IG: majakstasko

IG: majakstasko

IG: majakstasko

IG: majakstasko

IG: majakstasko

YouTube:
Karol Friz Wiśniewski

YouTube:
Karol Friz Wiśniewski

Maja Staśko o Jarosławie Kaczyńskim i LGBT