Kamil D. niegdyś pracował jako szef wydania Faktów stacji TVN. Dziennikarz w wakacje spowodował wypadek samochodowy. Okazało się, że kierował pod wpływem alkoholu. Jakiś czas później gdy sprawa ucichła, wyszło na jaw, że katowicka Prokuratura Regionalna prowadzi przeciwko niemu śledztwo, w sprawie podrobienia podpisu. O nieprawidłowościach policję poinformowała była żona dziennikarza – Marianna, która została poszkodowana. Kamil D. został w tej sprawie zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty.

Kamil D. wytrzeźwiał i usłyszał dwa zarzuty

Dziennikarz Kamil D usłyszał zarzuty w sprawie podrobienie podpisu

Dziennikarz podejrzewany jest o wyłudzenie kredytu na kwotę 3 mln złotych. Oskarżono go o podrobienie weksla oraz podpisu byłej żony. Kamil D miał 10 lat temu złożyć dokumenty w banku, poręczające wzięcie kredytu na zakup domu w Szczyrku. Marianna D. dowiedziała się o tym, dopiero gdy dostała wezwanie od banku, by wykupić weksel od poręczyciela. Kobieta sprzeciwiła się temu, jakoby kiedykolwiek miała podpisywać takie dokumenty i zawiadomiła prokuraturę, Jak poinformowało TVP Info, biegły stwierdził, że podpisy na wekslu nie zostały sporządzone przez byłą żonę dziennikarza.

Kamil D został zatrzymany przez policję, a Prokuratura już postawiła mu zarzuty.

Potwierdzam, że mój klient został zatrzymany przez policję. Chodzi o sprawę weksli – powiedział „Super Expressowi” mec. Łukasz Isenko, pełnomocnik dziennikarza

Zgodnie z  tym, co możemy przeczytać w kodeksie karnym, za podrobienie podpisu na wekslu grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest w toku.

Kamil D

Fot.Instagram/kamil_durczok

Kamil D

fot. AKPA

Czekamy na więcej szczegółów w tej sprawie.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Kamil D. spowodował po pijanemu kolizję na autostradzie

Nie będzie ARESZTU dla Kamila Durczoka: Pozostaje mi przeprosić widzów, internautów

MAKABRYCZNE odkrycie w hostelu w Lublinie; matka udusiła 10-letniego syna? Co się działo przed tragedią?