Agnieszka Kaczorowska (28 l.) ostatnio wywołała burzę swoim wpisem o „modzie na brzydotę”. Głos zabrało mnóstwo osób w sieci, które nie zgadzały się z jej opinią. Teraz aktorka i tancerka udzieliła wywiadu dla portalu „NaTemat”. Nie ma zamiaru wycofywać się ze swoich słów. Opowiedziała też o swojej metamorfozie.

Maffashion, Korwin-Piotrowska i Zborowska wbijają szpilę Agnieszce Kaczorowskiej. Padły mocne słowa

Metamorfoza Agnieszki Kaczorowskiej

Agnieszka Kaczorowska na przestrzeni lat trochę się zmieniła. Miała również epizod, w którym przybrała na wadze. Zawsze jednak podkreśla, że najważniejsza jest akceptacja i miłość do siebie – to wtedy zachodzą zmiany.

Przeszłam ogromną metamorfozę i wciąż mówię, o tym głośno. To nie jest coś, czego się wstydzę. Chciałabym inspirować i rzeczy, o których piszę na swoim profilu, są z tym związane. Wtedy czułam się bardzo źle. (…) Moje doświadczenie, które mimo dość młodego wieku, nie jest wcale takie małe to jest coś, z czego zdecydowanie chcę korzystać pisząc i mówiąc do ludzi. Gdy patrzę na siebie z tamtego okresu, widzę, że nie wiedziałam kim jestem, co robię, czego chcę. Klepałam się po ramieniu, naiwnie przekonując samą siebie, że inni mają gorzej, a u mnie jest okej. A nie było okej. W pewnym momencie zorientowałam się, że takie wegetowanie do niczego nie prowadzi. Dlatego zaczęłam od spotkań z psychologiem i patrzenia na siebie trochę z boku.

Kontrowersyjny wpis Agnieszki Kaczorowskiej: „Obserwuję obecnie modę na brzydotę”

Po raz kolejny został poruszony temat „mody na brzydotę”. Kaczorowska przyznała jedynie, że to słowo „brzydota” było dość niefortunne.

Przyznaję, że użycie słowa brzydota było – delikatnie mówiąc – niefortunne. (…) nie wycofuję się ze swoich poglądów, zwłaszcza że otworzyłam tym postem szeroką dyskusję o czymś, co jest ważne. Równie ważne jest jednak, żeby ta i każda inna dyskusja były prowadzone z szacunkiem, którego niestety w internecie brakuje. Przekonałam się o tym ostatnio dobitnie.

Co ją skłoniło do tego wpisu?

To efekt obserwacji, rozmów, które prowadzę z ludźmi na co dzień. Lubię rozmawiać… z zachowaniem pełnej kultury. Przyszedł dzień, kiedy poczułam, że chcę zabrać głos w tej ważnej dla mnie sprawie w medium, za pośrednictwem którego wypowiadam się na co dzień. Przyszedł wieczór, usiadłam, napisałam i kliknęłam “publikuj”. Teraz wiem, że dobrze byłoby, gdyby ktoś przeczytał mojego posta przed publikacją i spojrzał na niego z boku. Może nawet dwie różne osoby…

Mąż Agnieszki Kaczorowskiej niespodziewanie zabrał głos. Odniósł się do afery

Odniosła się też do ruchu „body positive”:

Ta moda idzie w tym kierunku, przyzwalamy sobie na nic nie robienie, nie rozwijanie się, nie dbanie o siebie. Jeden psychoterapeuta powiedział mi, że według niego ruch body postive to wielkie zło i jeśli ktoś jest otyły, to musi usłyszeć, że jest otyły, a nie chować się za kurtyną “body postive”. Oczywiście to jeden z głosów, bo wśród psychologów i psychiatrów są też różne obozy i poglądy.

Agnieszka Kaczorowska-Pela, Maciej Pela

Agnieszka Kaczorowska-Pela, Maciej Pela/fot. AKPA

scena z: Agnieszka Kaczorowska-Pela, SK:, , Warsztaty kulinarne z Agnieszką Kaczorowską-Pelą i Maciejem Pelą, fot. Baranowski/AKPA

Agnieszka Kaczorowska w modnym płaszczu

Agnieszka Kaczorowska w modnym płaszczu fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Agnieszka Kaczorowska pokazała swoją metamorfozę

Agnieszka Kaczorowska/fot. AKPA

scena z: Agnieszka Kaczorowska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA