Agnieszka Kaczorowska wczoraj zdecydowała się na odważny wpis. Napisała, że według niej zapanowała „moda na brzydotę”. Uważa, że niektórzy skrajnie pojmują hasło „body positive”.

Jestem estetką. To prawda. Myślę, że głównie taniec to we mnie ukształtował. Lubię piękno kryjące się pod wieloma aspektami. O pięknie można byłoby rozmawiać długo, bo to pojęcie względne…  Natomiast obserwuję obecnie modę na brzydotę. Trochę wydaje mi się, że wynika z chęci przeciwstawieniu się instagramowemu pięknu, które narzuciło pewne standardy, a z drugiej ze zbyt skrajnego pojmowania takich haseł jak #bodypositive – napisała Agnieszka.

Gwiazdy o Agnieszce Kaczorowskiej

Kontrowersyjny wpis Agnieszki Kaczorowskiej: „Obserwuję obecnie modę na brzydotę”

Post Kaczorowskiej rozwścieczył internaurów i influencerów. Głos zabrały nawet gwiazdy: Maffashion, Zofia Zborowska i Karolina Korwin-Piotrowska.

Dziennikarka uważa, że wpis ten jest bardzo szkodliwy i może zranić wiele osób:

(…) Celebrytka – zasięgi prawie 400 tysięcy, „ekspertka” śniadaniówek – opowiada krzywdzące kocopoły o „modzie na brzydotę”, o ruchu body positive. Że to brzydkie. Że ze „wspólnego błotka”. Zmęczone. Nieładne. Niezadbane. I celebryci jeszcze się dziwią temu, że wzbudzają pusty śmiech? Agresję? Przecież to jest zadufanie w sobie na poziomie niemal choroby. To jest szkodliwe. Niech to sobie piszą, ale niech mają świadomość, że docierają do wielu osób. I te osoby mogą ranić… (…) I tak, każdy ma prawo być zmęczonym. To nie znaczy brzydkim.
I jeszcze, z ostatnich dni: Polki są na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o akceptację swojego wyglądu.
To przyjdzie im celebrytka prosto ze swej reklamowej bańki i dowali – napisała Korwin-Piotrowska.

Maffashion po porodzie nie wstydziła się swojego ciała i dotąd pokazuje niedoskonałości. Nie mogła przejść obojętnie obok wpisu Kaczorowskiej. Stwierdziła, że również ona należy do grupy „moda na brzydotę”:

Brzydota i niedbalstwo. Pokazywanie słabości i udawanie dystansu? Pokazywanie zmęczenia, normalności – brak walki o swoje ja i „markę osobistą”? Dziwne to. Chyba i ja się kwalifikuję (czasem) do grupy „moda na brzydotę”. Albo źle zrozumiałam. Albo jestem za mało refleksyjna i mądra, aby zrozumieć to, co napisała Aga – dodała Maff.

Zofia Zborowska nie należy do „cukierkowych gwiazdeczek”. Jedna z niewielu influencerek, która nagrywa instastory bez filtra. Internauci uważają, że post Agnieszki uderzył właśnie w Zborowską. Aktorka zabrała głos:

Masowo wysyłacie mi post Agnieszki Kaczorowskiej z pytaniem, co ja na to. Powiem Wam, że cholernie trudno się to czyta i mimo że część z Was uważa, że ten post jest wymierzony we mnie, to ja tak tego nie odbieram. Ten post jest wymierzony w samą Agę. Nie wyobrażam sobie presji, pod jaką ona żyje. Ale jedno jest pewne. Jest WYSTARCZAJĄCĄ, piękną i wspaniałą dziewczyną – skwitowała Zborowska – napisała Zosia.

Agnieszka Kaczorowska zdradziła imię drugiej córeczki. Będzie Emilka i G….

Zdecydowanie wczorajszy post nadszarpnął wizerunkiem Kaczorowskiej. Dzisiaj wydała sprostowanie, tłumacząc, że nie chodziło jej o piękno zewnętrzne:

Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony czytając mój poprzedni post, to szczerze przepraszam.
Nie taka była intencja i nie odnosił się do nikogo bezpośrednio. Natomiast jak każdy, mam prawo mieć swoją opinię i pogląd na dany temat. Niektórzy rozumieją i się zgadzają, inni nie rozumieją, jeszcze inni się nie zgadzają. I Ok.
Tu stawiam kropkę. PIĘKNEGO popołudnia! – oświadczyła gwiazda.

Agnieszka Kaczorowska w pięknej CIĄŻOWEJ sesji. Cała na biało