Podczas gdy świat mody opłakuje śmierć legendarnego Pierre’a Cardina, jego młodszy kolega po fachu musi zmierzyć się z poważnymi oskarżeniami.

Pierre Cardin nie żyje!

Alexander Wang – molestowanie seksualne

Zaledwie kilka dni po 37. urodzinach nad głową popularnego projektanta i ulubieńca nowojorskich elit zawisły  czarne chmury, kiedy media obiegły wyznania domniemanych ofiar projektanta.

Sprawa wygląda na naprawdę poważną, bo nie dotyczy jednego, ale wielu przypadków przekraczania granic przez Alexandra Wanga. Wszystko zaczęło się od opowieści modela Owena Mooneya, który wyznał, że był molestowany przez Wanga na imprezie w klubie.

Nie żyje legenda lat 90. Stella Tennant tydzień temu skończyła 50 lat

Osoba obok mnie wykorzystała fakt, że nie mogliśmy się ruszyć, więc zostałem przez nią uwięziony. Zaczął głaskać moją nogę i obmacywać moje miejsce intymne. Zamarłem. A kiedy odwróciłem się, żeby spojrzeć, kto to był, zobaczyłem Alexandra Wanga – powiedział model w nagraniu upublicznionym przez instagramowy profilu shitmodelmgmt.

Głos w sprawie zabrała również muza projektanta, raperka Azealia Banks, która miała otrzymywać prywatne wiadomości od domniemanych ofiar projektanta. Pośród nich znajdują się nie tylko mężczyźni, ale również transseksualne kobiety. Rzekome ofiary twierdzą, że były siłą rozbierane. obmacywane a nawet odurzane.

Emily Ratajkowski OSKARŻA fotografa o molestowanie seksualne. Mocne słowa modelki

Projektant nie odniósł się do tych doniesień.

Alexander Wand i Lady Gaga

Alexander Wand i Lady Gaga na Met Gala, fot. Andrew Kelly / Reuters / Forum

Alexander Wang i Bella Hadid na festiwalu w Cannes, fot. JEAN-PAUL PELISSIER / Reuters / Forum

Alexander Wand i Lady Gaga na Met Gala, fot. Andrew Kelly / Reuters / Forum

Alexander Wand i Lady Gaga na Met Gala, fot. Andrew Kelly / Reuters