Anna Lewandowska (31 l.) i Robert Lewandowski nie mogli zachować tylko dla siebie tak dobrej informacji, i jakiś czas temu zdradzili, że ich rodzina się powiększy. Trenerka jest w drugiej ciąży i nie ukrywa, że przebiega ona zupełnie inaczej niż ta pierwsza. Ania chętnie dzieli się uroczymi fotografiami z brzuszkiem, a fani nie mogą wyjść z podziwu nad jej figurą – nawet będąc w 6 miesiącu ciąży brzuch Lewandowskiej prezentuje się bardzo dobrze!

Anna Lewandowska komentuje AFERĘ z gęsim smalcem do smarowania w czasie choroby

Anna Lewandowska intensywnie ćwiczy w 6 miesiącu ciąży?

Ania jakiś czas temu wyjawiła, że jej pierwsza ciąża wiązała się z problemami zdrowotnymi. Mimo, że trenerka uważała i była pod stałą opieką lekarzy, pojawiły się komplikacje. Całe szczęście, wszystko skończyło się dobrze. Teraz Ania postanowiła odpowiedzieć na nurtujące pytanie, czy powinno się ćwiczyć brzuch.

Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny, a każda kobieta będzie w zupełnie inny sposób przechodziła ciążę. Nie ma jednej, sprawdzalnej dla wszystkich osób metody. Ania Lewandowska związana jest ze światem fitness od wielu lat. Jej sylwetka przed ciąży jest zawsze smukła a mięśnie podkreślone.

Czy robić klasyczne brzuszki angażujące mięśnie proste brzucha? Zdecydowanie NIE!!! Ciąża to nie jest czas na tego typu trening – zaczęła trenerka

Nawet będąc w 6 miesiącu ciąży, brzuch Ani nie wygląda tak samo, jak u typowej kobiety. Anna Lewandowska pracuje swoim ciałem, wcześniej ćwiczyła po kila razy dziennie. Jak przyznała niedawno, w dalszym ciągu jest bardzo aktywna, ale trenuje 3 razy w tygodniu. Jeżeli czuje, że jej organizm potrzebuje regeneracji, to odpuszcza trening.

Ania Lewandowska na wakacjach w 6 miesiącu ciąży:

View this post on Instagram

Z drobnym wyprzedzeniem przygotowałam Wam, drogie przyszłe mamy, bardzo ważny post. KOLEJNY POST Z CYKLU "CIĄŻA". Planowo, miał pójść po moim powrocie z obozów, ale coraz częściej zadajecie mi pytania o 👉 trenowanie mięśni brzucha w ciąży. Czy robić klasyczne brzuszki angażujące mięśnie proste brzucha? 🤰🏽 Zdecydowanie NIE!!!⛔ Ciąża to nie jest czas na tego typu trening z dwóch powodów. (O kresie białej pisałam na blogu www.hpba.pl) 1. Mięśnie ciążowego brzucha naturalnie ulegają rozciąganiu, a ćwiczenia dodatkowo spowodują rozejście mięśni prostych brzucha. A mięśnie skośne? Jak wiadomo nie da się ich ćwiczyć bez angażowania mięśni prostych…🤷‍♀️ 2. Nie zaleca się także wykonywania ćwiczeń w drugim trymestrze ciąży. Wówczas macica oraz dziecko powiększając się uciska żyłę dolną biegnącą wzdłuż kręgosłupa, co może spowodować niedotlenienie maleństwa (niektóre kobiety mogą czuć dyskomfort oraz zawroty głowy w tej właśnie pozycji) Najbezpieczniejszą pozycją w treningu jest leżenie na boku. 3.Dodatkowo, ćwiczenia mięśni prostych brzucha wymagają parcia zwiększającego ciśnienie w klatce piersiowej (śródpiersiowe) oraz w jamie brzusznej (śródbrzuszne) – mogą spowodować przedwczesny poród, a w pierwszych miesiącach ciąży nawet poronienie. Ćwiczymy jedynie mięśnie głębokie oraz dna miednicy. Jeśli kobieta zauważy pierwsze symptomy ROZEJŚCIA SIĘ MIĘŚNI PROSTYCH BRZUCHA, to powinna się skonsultować z lekarzem lub rehabilitantem/fizjoterapeurą i zaczerpnąć fachowej wiedzy jak zatrzymać proces i wzmocnić mięśnie brzucha. ➡️Polecam szczególnie fizjoterapeute uroginekologa🙌🙌🙌🙌🙌 PAMIETAJCIE, ŻE KAŻDA CIĄŻA JEST INNA I POTRZEBUJE INDYWIDUDALNEGO PODEJŚCIA 🙌🙏 Ostrożności nigdy za wiele mamusie ❤️🤰🏽całuje #ann #healthyteam #healthymom #mom #pregnantworkout #pregnant #6monthsoregnant #fit

A post shared by Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) on

Zapewne powrót Ani do sylwetki sprzed ciąży również nie będzie trudny.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Klara Lewandowska zachorowała, Anna leczy ją w niekonwencjonalny sposób

Czy Anna Lewandowska je MIĘSO? Odpowiedziała

Anna Lewandowska pokazuje DUŻY brzuszek w 6. miesiącu i wyznaje, że jej druga ciąża jest inna

Anna Lewandowska Robert Lewandowski

scena z: Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Lewandowska Robert Lewandowski

fot. AKPA