Doda jest jedną z tych osób, które albo się kocha albo nienawidzi. Jej kontrowersyjna osoba, cięty język i wypowiedzi często nie są łatwe do przełknięcia dla innych, a artystka nigdy nie kryje tego, co ma na myśli i mówi prawdę prosto z mostu.

Tak jak wszyscy jest poruszona sytuacją na Ukrainie i postanowiła skomentować sprawę. Jak się jednak okazuje w jej relacji nie uświadczymy rozpaczania, smutku i przerażenia. Zamiast tego…nie jest zaskoczenia wojną i skrytykowała panujący w social mediach „trend” na okazywanie solidarności i wsparcia Ukrainie poprzez wrzucanie na profile ich flagi.

WSTRZĄŚNIĘTE gwiazdy komentują sytuację na Ukrainie! Przerażenie, rozpacz, złość…

Doda KRYTYKUJE gesty solidarności z Ukrainą

W nowej relacji na Instagramie Doda tak jak wiele innych celebrytów postanowiła zabrać głos w sprawie sytuacji na Ukrainie. Na wstępie zaznaczyła jednak, że ostatnie wydarzenia nie są dla niej zaskoczeniem i już wcześniej ostrzegała wszystkich przed eskalacją agresji oraz możliwością wojny:

Wiem, zaczęła się wojna. Mówiłam wam o tym dwa tygodnie temu. Bardzo spokojnie, ponieważ już wcześniej obserwując Europe zdawałam sobie z tego sprawę. Powiedziałam żebyście zeszli na ziemię. Niektórzy mnie wyśmiali, niektórzy zjeb*li, że bez sensu straszę.

Potem postanowiła skomentować to, co najbardziej bulwersuje ją na Instagramie. Uderzyła w inne gwiazdy oraz internautów, którzy w ramach wsparcia i solidarności wrzucają na swoje profile ukraińską flagę, niebiesko-żółte serduszka lub hashtagi. Oburzona, stwierdziła, że jedyną sensowną formą wsparcia jest realna pomoc:

Już mnie to tak mierzi jak widzę ten lans instagramowy: Całym sercem za Ukrainą. Ojejku, wszyscy dowiedzieli jak wygląda flaga ukraińska. Czy wy rozumiecie co to jest wojna, tutaj się liczy tylko i wyłącznie realna pomoc, a nie k**** wstawianie serduszek. Najłatwiej jest to sobie wyobrazić, zrozumieć i poczuć w momencie, kiedy Putin pie***lnie w Polskę, a cały świat będzie wstawiał biało-czerwone flagi i mówił: Polska, jesteśmy z wami. I nic z tego nie będzie. To znaczy będzie – powtórka z historii.

Doda KRYTYKUJE gesty solidarności z Ukrainą

fot. Instagram: dodaqueen

Jednocześnie piosenkarka podkreśliła, że zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, a swoje wsparcie skierowała do polskich żołnierzy oraz dziennikarzy relacjonujących sytuację z frontu. Dodała też bez cienia zawahania, że według niej następna na celowniku jest Polska:

Polska jest następna w kolejce, nie tylko Polska. Wszystko zależy od tego, jak Rosja zmęczy się w Ukrainie. Nie sądzę, żeby się zmęczyła, bo ma ogromne zaplecze wojskowe. Nie jestem zszokowana w przeciwieństwie do was. Mówiłam, żebyście zeszli na ziemię, może bardziej niż plotkami zajęli się tym, co nadchodzi.

Zgadzacie się z nią?