Wkrótce odbędzie się 65. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji. Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2020? Oficjalnie nie został wybrany reprezentant, ale mówi się, że może nim zostać zespół disco polo.

Eurowizja 2019. Hakerzy przejęli TRANSMISJĘ konkursu

„Szansa na sukces. Eurowizja 2020” – kto reprezentuje Polskę?

Polskiego reprezentanta mamy poznać 23 lutego, kiedy odbędzie się finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. To właśnie w tym konkursie ma zostać wyłoniona osoba lub zespół, który pojedzie do Rotterdamu. Zgłoszenia były przyjmowane do 13 stycznia, a ci, którym udało się zakwalifikować wezmą udział w kilku etapach. Właściwie pierwszy etap już za nimi. Polegał on na tym, że specjalnie powołana komisja spośród nadesłanych zgłoszeń wybrała uczestników, którzy zmierzą się ze sobą w trzech odcinkach specjalnych. W każdym z nich zostaną wyłonieni finaliści. Ostatni etap to finał. Wówczas poznamy reprezentanta. Preselekcje będą pokazywane na antenie TVP2 w dniach 2-23 lutego 2020 roku.

Eurowizja 2020 – Daj to głośnej reprezentantem Polski?

Okazuje się, że swoje zgłoszenie wysłał zespół Daj to głośniej, któremu ogromną sławę przyniósł przebój „Mama ostrzegała”. W serwisie YouTube utwór doczekał się blisko 100 milionów odsłon od czasu premiery, która miała miejsce dokładnie w maju 2019 roku.  Ich kandydatura zostałą pozytywnie rozpatrzona przez Telewizję Polską.

Możemy w tej chwili oficjalnie potwierdzić, że bierzemy udział w eliminacjach do Eurowizji 2020, już 19-20.01.2020 nagrania do programu „Szansa na sukces”. Trzymajcie kciuki! – poinformowała grupa.

View this post on Instagram

NUMER #9 NA KARCIE NA CZASIE na YouTube z piosenką LETNI x Daj To Głośniej- "KURY", widzimy że piosenka się podoba mimo, że to "tylko" lyrics wideo. Dziękujemy ❤️ U nas baaaaardzo intensywnie, plany na najbliższe dni: 17.01.2020 Klub Devil Tokary 18.01.2020 Klub Fantazja Jaświły 18.01.2020 Klub Rokoko Białystok Możemy też już w tech chwili oficjalnie potwierdzić, że bierzemy udział w eliminacjach do EUROWIZJA 2020😎, to już 19-20.01.2020 nagrania do programu "Szansa na sukces". Trzymajcie kciuki! 21.01.2020 Kręcimy teledysk do piosenki "Dobrze" – myślimy, że będzie dobrze 😏 W wydarzeniach znajdziecie informację nt. castingu do teledysku, który już w ten piątek. 25.01.2020 Gala Disco Lubin 25.01.2020 Klub Avocado Choszczno W lutym kręcimy następne 2 klipy. Będzie się działo. Pamiętajcie, żeby obserwować także nową stronę @emiladtg

A post shared by Daj To Głośniej!💪🖤💣🕶👠🎩 (@dajtoglosniej) on

Eurowizja 2020 – kiedy i gdzie?

Eurowizję 2019 wygrał Duncan Laurence z piosenką „Arcade”. Zgodnie z zasadami konkursu, kolejna Eurowizja musi odbyć się w kraju zwycięzcy. W związku z tym 65. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Konkurs, tak jak zawsze, będzie podzielony na trzy koncerty. W dniach 12 i 14 maja odbędą się półfinały, które wyłonią wykonawców, którzy w finale dołączą do państw tzw. Wielkiej Piątki oraz gospodarza wydarzenia. Finał Eurowizji 2020 przewidziany jest na 16 maja.

Poniżej możecie posłuchać przeboju „Mama ostrzegała” grupy Daj to głośniej, która być może za kilka miesięcy będzie reprezentować nasz kraj.

ZOBACZ TEŻ:

Donatan do Tulii po PORAŻCIE w EUROWIZJI: Miejcie więcej LUZU bo inaczej będziecie tylko obiektem MUZEALNYM

Tylko u nas! Cleo o nowym klipie, szybkich samochodach i twerku

Każdy chciałby mieć takie włosy. Nawet kobiety zazdroszczą 8-latkowi fryzury

Sonda

poll-violet

Lubisz disco polo?

Daj to Głośniej/fot. Piętka Mieszko/AKPA

Daj to Głośniej/fot. Podlewski/AKPA