13 września 2010 roku zmarł Jarosław Kukulski, ojciec Natalii Kukulskiej w wieku 66 lat zmarł. Był kompozytorem, autorem wielu przebojów – między innymi piosenek z repertuaru swej żony, Anny Jantar – Tyle słońca w całym mieścieNajtrudniejszy pierwszy krokZa każdy uśmiech twój czy Wielka dama. Skomponował także wiele utworów śpiewanych przez Halinę Frąckowiak – między innymi Papierowy księżycSerca gwiazd, czy Anna już nie mieszka tu.

Jarosław Kukulski przez dziesięć lat cierpiał na tętniaka aorty brzusznej. Kilka miesięcy przed śmiercią przeszedł operację w zagranicznej klinice, ale niestety nie dało się go uratować.

Natalia Kukulska uczciła rocznicę śmierci Anny Jantar. „Żal, ból, tęsknota”

Historia Jarosława Kukulskiego

Prywatnie, jak i zawodowo był związany z Anną Jantar. Obydwoje przez lata tworzyli największe polskie przeboje. Jak sam przyznał Jarosław Kukulski „zaiskrzyło między nimi od razu”, a spotkali na castingu do zespołu Waganci, gdzie szukano solistki. Anna Jantar wówczas rywalizowała z takimi muzami jak Maryla Rodowicz czy Anna Szmeterling, ale ostatecznie casting wygrał nikt inny jak Jantar.

Anna Jantar Fot. Marek Karewicz M.A.Karewicz / Forum

Niedługo potem Anna poślubiła Jarosława Kukulskiego. Miała wówczas zaledwie 19 lat, ale nikogo nie dziwił jej związek z sześć lat starszym mężczyzną:

Było dla nas naturalne, że w czasie kolejnych tras mieliśmy już wspólny pokój w hotelu. To dotarło do rodziców Ani, jej mama zasugerowała, że nie powinniśmy tak żyć na kocią łapę. Postanowiliśmy pobrać się jak najszybciej. Do tej pory zbyt wiele dziewcząt mi się podobało, by wiązać się z którąś na dłużej. Ania była inna. Bardzo ładna i bardzo skromna. Życie też nie głaskało jej po głowie, stała się nad wiek dojrzała psychicznie. Imponowała mi jej życiowa mądrość, zrównoważenie. Rok po naszym poznaniu byliśmy już po ślubie — mówił kompozytor.

Ten duet do dziś wszyscy na tyle podziwiają, że w kwietniu tego roku na bloku przy ul. Reymonta 21 w Warszawie odsłonięto mural upamiętniający ich małżeństwo.

Dla mnie te wspomnienia zawsze były żywe. Mieszkałam tu jako dziecko, to tu stawiałam pierwsze kroki, moje pierwsze spacery, pierwsze wycieczki. Każdą ścieżkę mam tu wydeptaną, do szkoły, do sklepu, na podwórko. Wiele się tu nie zmieniło. To było małe mieszkanie, w którym dużo się działo. To tutaj powstawały największe przeboje mojej mamy, które pisał dla mojej mamy tata. To tutaj w pracowni było małe pianino, a rodzice spotykali się z autorami tekstów – mówiła podczas odsłonięcia muralu Natalia Kukulska.

Fot. Krzysztof Zuczkowski / Forum

Kukulski po śmierci Anny Jantar próbował ułożyć sobie życie na nowo u boku innej kobiety. Natalia w jednym z wywiadów wspominała, że jej tata cieszył się dużym powodzeniem i chciał ułożyć sobie życie na nowo:

Mówił, że w każdej kobiecie podświadomie szukał mojej mamy. I może także dlatego nie mógł sobie tego życia ułożyć – uważa artystka.

Kompozytor związał się z młodszą o 21 lat Moniką Borys, ale już w 2003 r. doszło do rozwodu. Przed tym małżeństwem spotyka się także z Urszulą Surmą, która napisała teksty do kilku piosenek dla małej Natalki,  ówczesną studentką aktorstwa Katarzyną Kozak oraz z Bożeną Adamek.

Rodzina Kukulskich w żałobie. O niczym nie powiedziała…

Fot. Warda/AKPA

Natalia Kukulska miesiąc temu, 13 września upamiętniła 13. rocznicę śmierci taty na Instagramie. Opublikowała ich wspólne zdjęcie przed lat, na którym obydwoje tulą się do siebie. Bez zbędnych słów napisała jedynie:13 września – 13 rocznica”.

scena z: Anna Jantar
fot. Karewicz/AKPA

Lata 70. Anna Jantar, piosenkarka.,Image: 431348652, License: Rights-managed, Restrictions: Cena minimalna dla publikacji online 50 zł a dla drukowanych 250 zł, Model Release: no, Credit line: Marek Karewicz / Forum

1976. Jaroslaw Kukulski – portret.,Image: 458029918, License: Rights-managed, Restrictions: Cena minimalna dla publikacji online 50 zł a dla drukowanych 250 zł, Model Release: no, Credit line: Jacek Barcz / Forum

Fot. Niemiec/AKPA

fot: AKPA Opis: Nagrody magazynu JOY – 2008, 17.03.2008, FOT. Jarosław Wojtalewicz/AKPA Na zdj. Jarosław Kukulski