Marka kosmetyczna Kim Kardashian, KKW została wyceniona na miliard dolarów. Oznacza to, że wyprzedził swoją młodszą siostrę, Kylie Jenner.

Firma Kim Kardashian

Kylie Jenner pod TYM względem chce być jak jej siostra Kim Kardashian. Chodzi o …

Kim Kardashian podpisała umowę z Coty Inc. na sprzedaż 20 procent za 200 milionów dolarów. W ubiegłym roku Coty kupił również 51 procent udziałów w firmie Kylie za 600 milionów dolarów. Przypominamy, że Jenner została okrzyknięta przez Forbesa „najmłodszą miliarderką”. W zeszłym miesiącu pozbawili ją tytułu, po tym, jak wyszło na jaw, że sfałszowała dokumenty.

Kim Kardashian ostro pokłóciła się z Kylie Jenner

Umowa Kim polega na „długoterminowym partnerstwie strategicznym w celu wprowadzenia produktów w nowych kategoriach urody i ekspansji na całym świecie”. Natomiast celebrytka nadal pozostaje na czele firmy, rezygnując jedynie z 20% udziałów.

Ta relacja pozwoli mi skupić się na elementach kreatywnych, którymi tak się pasjonuję, jednocześnie korzystając z niesamowitych zasobów Coty i wprowadzając moje produkty na cały świat – powiedziała Kim Kardashian.

Z kolei firma Coty kupiła większościowy pakiet akcji firmy kosmetycznej Kylie Jenner za 600 milionów dolarów, co oznacza, że 22-latka nie ma decydującego głosu.