Miesiąc temu świat obiegła informacja, że księżniczka Haja uciekła z dziećmi ( 7-letni synem Zayedem i 11-letnią Al Jalilaod) od męża: szejka Muhammada Ibn Raszida Al Maktuma, emira Dubaju, wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Najpierw do Niemiec, a później do Londynu.

Jak informowaliśmy, w najbliższym czasie miała odbyć się trudna dla obydwóch stron rozprawa sądowa w Wielkiej Brytanii – zgodnie z muzułmańskim prawem, po rozwodzie dzieci zostają przy ojcu. Natomiast Haya chce mieć dzieci przy sobie.

Żona emira Dubaju uciekła z kraju. Ukrywa się w Europie: Kryje się za nią przykra historia

Pojawiło się pierwsze oficjalne oświadczenie emira Dubaju, Muhammada Ibn Raszida i jego żony. Poinformowali, że na najbliższej rozprawie (30 i 31 lipca) będzie toczył się spór o opiekę na dziećmi – córki i syna. Na razie nie wyznaczano jeszcze rozprawy rozwodowej.

Rodzina królewska pomaga księżniczce Hai

Księżniczka Haya od lat jest w bliskim kontakcie z rodziną królewską. Po ucieczce zamieszkała razem z dziećmi w willi przy Kensington Palace Gardens (obok pałacu Kensington). Teraz okazuje się, że wynajęła prawniczkę, Fionę Shackleton, która reprezentowała również księcia Karola podczas rozprawy rozwodowej z księżną Dianą.

Z kolei wiceprezydenta Dubaju będzie bronić kancelaria Helen Ward – reprezentowali  m.in. reżysera Guya Ritchiego i kompozytora Andrew Lloyd Webbera.

Forum/ Mega Agency

Forum, Press Association

Forum, Press Association

Forum, Press Association