Kayah w 2001 roku wraz z Tomaszem Grewińskim założyła wytwórnię płytową i agencję koncertową Kayax, która nie tylko wydawała kolejne albumy Kayah, ale również pomagała rozwijać się innym artystom, między innymi Marii Peszek, Darii Zawiałow, Julii Wieniawie, Monice Brodce, Mrozu czy Mery Spolsky. Nieoczekiwanie, na początku 2024 roku Kayah poinformowała o swoim rozstaniu z firmą.

Teraz w jej ślady poszła Julia Wieniawa, która w poniedziałek 2 kwietnia opublikowała oficjalne oświadczenie, informując fanów o swoim rozstaniu z wytwórnią Kayax, która od 2017 roku opiekowała się jej karierą muzyczną:

Kochani, pragnę poinformować, że z dniem dzisiejszym rozwiązałam moją współpracę z wytwórnią KAYAX, tj. spółką Kayax Production & Publishing sp. z o.o.
Nie będę komentowała skierowanego przeze mnie do KAYAX oświadczenia o rozwiązaniu współpracy, w tej sprawie proszę o kontakt bezpośrednio z moim pełnomocnikiem, Mecenasem Marcinem Marcinkiewiczem. Odnośnie do mojej współpracy z KAYAX wydane zostanie oddzielne oświadczenie. Wasza Juls.

Jednocześnie celebrytka w tym samym czasie co oświadczenie, opublikowała na InstaStories wymowne zdjęcie z kartami do afirmacji, na których pojawił się tekst o „oczyszczaniu przestrzeni wokół siebie” oraz „pozbywaniu się rzeczy, które przestały mi służyć”.

Julia Wieniawa ogłosiła rozstanie! Dodała wymowne zdjęcie o „oczyszczaniu przestrzeni wokół siebie”

Julia Wieniawa zakończyła współpracę z Kayax w trybie natychmiastowym. Głos zabrał jej mecenas

Teraz głos w sprawie zabrał mecenas gwiazdy, Marcin Marcinkiewicz, który w rozmowie z Pomponikiem zdradził, że umowa została zerwana w trybie natychmiastowym ze względu na posiadane przez Julię „dowody”:

Umowa łącząca Panią Julię Wieniawę-Narkiewicz z wytwórnią Kayax została rozwiązana w dniu dzisiejszym przez Panią Julię ze skutkiem natychmiastowym z ważnych — zdaniem Pani Julii — powodów, leżących po stronie Kayax w świetle posiadanych przez Panią Julię dowodów.

Jednocześnie pełnomocnik Julii podkreślił, że „z uwagi na dowody, jakimi dysponuje jego klientka, nie może być na razie mowy o karach umownych”, a firma fonograficzna „w żaden sposób nie zareagowała na w/w rozwiązanie umowy”. W rozmowie z portalem „Na Temat” dodał też, że sprawa może skończyć się w sądzie:

Pani Julia Wieniawa – Narkiewicz nie wyklucza dalszych czynności w sprawie Kayax, w tym czynności na drodze sądowej.

Sama celebrytka w opublikowanym oświadczeniu zapewniła, że niebawem pojawi się kolejny komunikat odnośnie jej zakończonej współpracy z Kayaxem.

Julia Wieniawa wylądowała na wózku inwalidzkim. Teraz jest uziemiona!

pasekkozak

IG: juliawieniawa

IG: juliawieniawa

IG: juliawieniawa

Warszawa, 29.02.2024, Ramówka Wiosna ’24 Telewizji TVN – kolacja dla gwiazd,,Image: 852326061, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Radosław NAWROCKI / Forum

Julia WieniawaJulia Wieniawa

scena z: Julia Wieniawa, fot. Podlewski/AKPA

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa, fot. Podlewski/AKPA