W tym roku reprezentant Polski na nadchodzącą Eurowizję zostanie wybrany w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Specjalnie powołana komisja spośród nadesłanych zgłoszeń wybrała uczestników, którzy zmierzą się ze sobą w trzech odcinkach specjalnych. W każdym z nich zostanie wyłoniony laureat, a 23 lutego poznamy szczęśliwca, który pojedzie na Eurowizję 2020.

Eurowizja 2019. Hakerzy przejęli TRANSMISJĘ konkursu

Eurowizja 2020. Albert Cerny będzie reprezentować Polskę?

W minionym odcinku, Cleo, Michał Szpak oraz Gromee, którzy są jurorami, wybrali wokalistę, który ma szansę na wyjazd na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. To Albert Cerny, wokalista z Czech, który w ubiegłym roku, wraz z zespołem Lake Malawi, reprezentował właśnie swój kraj.

Podczas Eurowizji 2019, która odbyła się w Tel Awiwie, zespół Lake Malawi zaprezentował utwór „Friend of a Friend”. Zespół zajął 11. miejsce w finale. Kilka miesięcy później grupa walczyła o Bursztynowego Słowika podczas Top of the Top Sopot Festival.

Viki Gabor przez CHOROBĘ odwołała występ!

Albert płynnie mówi po polsku, a nawet uczył się w polskiej szkole podstawowej.

Część mojej rodziny od strony mamy pochodzi z Polski i chodziłem do polskiej szkoły podstawowej w Trzyńcu na Zaolziu w Czechach. Tam właśnie zacząłem śpiewać i grać, kiedy miałem dwanaście lat. Mój dziadek był aktorem w polskim teatrze i babcia przeprowadziła się do Czech z okolic Wrocławia. W domu rozmawiamy gwarą cieszyńską – powiedział jakiś czas temu w rozmowie z „Dziennikiem Eurowizyjnym”.

Eurowizja 2020 – kiedy i gdzie?

Zgodnie z zasadami konkursu, kolejna Eurowizja musi odbyć się w kraju ubiegłorocznego zwycięzcy. Nadchodząca edycja Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się zatem w Rotterdamie w Holandii. Przypomnijmy, że w 2019 roku Eurowizję wygrał Duncan Laurence z piosenką „Arcade”.

W dniach 12 i 14 maja odbędą się półfinały, które wyłonią wykonawców, którzy w finale dołączą do państw tzw. Wielkiej Piątki oraz gospodarza wydarzenia. Finał Eurowizji 2020 odbędzie się 16 maja.

ZOBACZ TEŻ:

Jedna z NAJSŁYNNIEJSZYCH vlogerek beauty poprowadzi Eurowizję 2020!

Eurowizja 2020. Zespół DISCO POLO będzie reprezentantem Polski?

Eurowizja 2019. Hakerzy przejęli TRANSMISJĘ konkursu