W połowie maja w Rotterdamie odbędzie się 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Impreza jest tak duża, że przygotowania do niej już trwają. Na kilka miesięcy przed Eurowizją 2020 wiadomo, kto poprowadzi relację z wydarzenia. Będzie to jedna z najsławniejszych vlogerek beauty – NikkieTutorials.

Kasia Dereń ma SZANSĘ na Eurowizję. Już kiedyś na niej występowała! Jak to?

NikkieTutorials poprowadzi Eurowizję 2020!

NikkieTutorials (właściwie Nikkie de Jager) poprowadzi relację w internecie, za pośrednictwem oficjalnych kanałów Eurowizji. Relację z czerwonego dywanu, dwóch półfinałów oraz finału konkursu będzie można ogląda na oficjalnych kanałach eurovision.tv. Organizatorzy po raz pierwszy w historii konkursu zdecydowali się na takie rozwiązanie. Nikkie nagra także własną serię materiałów z udziałem tegorocznych uczestników Eurowizji.

Wszyscy znają Nikkie, Nikkie zna wszystkich. Jest naszą międzynarodową gwiazdą internetu i jesteśmy z tego dumni! Ponadto jest fanką konkursu, rozpoznawalną przez miłośników Eurowizji – mówi Sietse Bakker, producent wykonawczy Eurowizji 2020.

Kim jest NikkieTutorials?

NikkieTutorials ma 26 lat i pochodzi z Wageningen w południowej Holandii. Pierwsze nagrania, w których pokazywała, jak wykonywać idealne makijaże, zaczęła dodawać w 2008 roku. Dziś jest jedną z bardziej rozpoznawalnych vlogerek na świecie, a jej kanał na YouTubie ma ponad 13 milionów subskrybentów. Nikkie maluje nie tylko siebie. Miała okazję współpracować z Kim Kardashian, Jessie J, Lady Gagą czy Meghan Trainor. Kilka tygodni temu Nikkie opublikowała na swoim kanale filmik, w którym wyznała, że jest osobą transseksualną.

Eurowizja 2020 – kiedy i gdzie?

Zgodnie z zasadami konkursu, kolejna Eurowizja musi odbyć się w kraju ubiegłorocznego zwycięzcy. Nadchodząca edycja Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się zatem w Rotterdamie w Holandii. Przypomnijmy, że w 2019 roku Eurowizję wygrał Duncan Laurence z piosenką „Arcade”.

W dniach 12 i 14 maja odbędą się półfinały, które wyłonią wykonawców, którzy w finale dołączą do państw tzw. Wielkiej Piątki oraz gospodarza wydarzenia. Finał Eurowizji 2020 odbędzie się 16 maja.

ZOBACZ TEŻ:

Jeffree Star – samobójstwo ojca, fatalne relacje z mamą. Dowiedzcie się WIĘCEJ o MEGA gwieździe YouTube’a!

Eurowizja 2019. Hakerzy przejęli TRANSMISJĘ konkursu

Eurowizja 2020. Zespół DISCO POLO będzie reprezentantem Polski?